Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Kevesen kötnek szerződést biztosítókkal halál esetére Magyarországon - számolt be a Világgazdaság.
A napilap a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének adataira hivatkozva azt írta: míg 2002-2003 környékén jóval több mint félmillió ilyen szerződés létezett, tavaly már csak 385 ezer embernek volt halálesetre szóló életbiztosítása. A biztosítási összegek is alacsonyak, sokan csak olyan kockázati életbiztosítást kötnek, amely legfeljebb a temetési költségekre elég.
A lap szerint az úgynevezett kockázati életbiztosításoktól való idegenkedés legfőbb oka, hogy az emberek kidobott pénznek érzik a díjakat. Az ilyen biztosításokba áramló pénzek nagy részét a biztosítók valóban lenyelik, tavaly például 17,5 milliárd forintnyi díjbevételre mindössze 4,65 milliárd forint kárkifizetés jutott. Fordulatot hozhat a piacon, ha a biztosítók olyan konstrukciókat alakítanak ki, amelyek díjvisszafizetést garantálnak a futamidő végén - írta a Világgazdaság.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.