BKV-ügy: teljesen szabadon mozoghat Antal Attila

Megszüntette a BKV volt vezérigazgatójával, Antal Attilával szemben elrendelt lakhelyelhagyási tilalmat pénteki végzésében a Fővárosi Bíróság (FB). A határozat jogerős.

  • MTI MTI
BKV-ügy: teljesen szabadon mozoghat Antal Attila
Antal Attila
Marton Szilvia

A bíróság honlapján olvasható közlemény szerint a lakhelyelhagyási tilalom megszüntetése érdekében a gyanúsított védője fellebbezett, s azt a Fővárosi Bíróság alaposnak találta. Az FB ezzel megváltoztatta a Pesti Központi Kerületi Bíróság 2011. április 29-i végzését a hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények miatt Szalainé Szilágyi Eleonóra és társai ellen indult büntetőügyben. Úgy ítélte meg, hogy az A. Attilaként említett gyanúsított esetében a szökés, elrejtőzés veszélye már nem állapítható meg, a nyomozás jelentős elhúzódása pedig nem szolgálhat érvül egy személyi szabadságot korlátozó kényszerintézkedés fenntartására.

"A másodfokon eljáró Fővárosi Bíróság szerint az elsőfokú bíróság ugyan helytállóan hivatkozott arra, hogy a gyanú tárgyát képező bűncselekmény kiemelkedő tárgyi súlyú, és jelentős büntetési tétellel fenyegetett, azonban nem vette figyelembe a gyanúsított személyi körülményeiben bekövetkezett változásokat, valamint a lakhelyelhagyási tilalom elrendelése óta eltelt időt és a gyanúsított eddig tanúsított magatartását" - írták.
 
Mint hozzátették, A. Attila a nyomozó hatósággal végig együttműködött, rendezett családi körülmények között él, igazolt munkája van. Közel másfél éve áll kényszerintézkedés - ebből több mint kilenc hónapja lakhelyelhagyási tilalom - hatálya alatt, amelyet többször részlegesen feloldottak, így ha szándékában állt volna, módja és lehetősége lett volna megszökni, elrejtőzni.

Antal Attilát 2010 januárjában vették őrizetbe csalás és más bűncselekmények gyanúja miatt.  A rendőrség akkor azt közölte: a gyanúsított 2007. január 1-je és 2008. április 17. között a BKV vezérigazgatójaként vagyonkezelési kötelezettségét súlyosan megszegte azzal, hogy a vállalat nevében szükségtelen és indokolatlan szolgáltatások igénybevételére vonatkozó vállalkozói és megbízási szerződéseket kötött. Megszegte vagyonkezelési kötelezettségét azáltal is, hogy a BKV Zrt. munkavállalói részére indokolatlanul magas összegű végkielégítések kifizetését engedélyezte. A volt vezérigazgatót 2010. január 29-én házi őrizetbe helyezték, majd több mint kilenc hónappal ezelőtt lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el vele szemben.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.