Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem kért és nem kapott magyar állampolgárságot az a néhány évvel ezelőtt Magyarország befogadott ciszjordániai származású palesztin férfi, akit korábban az Egyesült Államok guantánamói táborában tartottak őrizet alatt - írta pontosan meg nem nevezett forrásból származó értesülését a Népszabadság.
A napilap emlékeztetett: a fogoly az után érkezett Magyarországra, hogy Barack Obama amerikai elnök kérésére a tábor néhány foglyát több szövetséges ország fogadta be.
A palesztin férfiról a lap azt írta: a hatóságok folyamatosan felügyelik a beilleszkedését és mozgását.
A lap ugyancsak forrás nélkül azt közölte: "állítólag néhány évvel ezelőtt a titkosszolgálatok arról tettek jelentést, hogy az illető igyekszik felmelegíteni a régi, ciszjordániai kapcsolatait, ami nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet".
A Nolblogon olvasható írás szerint a nemzetbiztonsági kockázattal kapcsolatos értesülést hivatalos forrás nem erősítette meg. A Belügyminisztérium is csak meglehetősen szűkszavúan válaszolt az ügyben feltett kérdésekre. Azt elismerték, hogy nyomon követik a fogoly magyarországi beilleszkedését és cáfolták, hogy a folyamat részleteiről rendszeresen jelentenének, vagy jelenteniük kellene az Egyesült Államoknak, esetleg más nemzetközi szervezetnek. Határozottan cáfolták még, hogy a palesztin férfi időközben felvette volna a magyar állampolgárságot, ahogyan azt is, hogy a szociális tanfolyamot követően megpróbálta volna elhagyni az országot.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.