VG: Börtönt kapnának a gyógyszerhamisítók

Három évig terjedő börtönbüntetésre számíthatnak a büntető törvénykönyv jövő júliusban hatályba lépő módosítását követően a hamis gyógyszerek gyártói, forgalmazói, terjesztői, de még azok is, akik nagyobb mennyiséget tartanak ezekből - írta a Világgazdaság csütörtökön.

  • MTI MTI
VG: Börtönt kapnának a gyógyszerhamisítók

A parlament előtt lévő javaslat egytől öt évig terjedő szabadságvesztést helyez kilátásba, ha a hamisított orvosság maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást okoz, illetve kettőtől nyolc évig terjedő börtönt, ha használata halálhoz vezet. Minimum egy, maximum öt év szabadságvesztés várhat arra, aki bűnszövetségben vagy orvosként, nővérként, gyógyszercég dolgozójaként gyárt, terjeszt, forgalmaz, illetve nagyobb mennyiségben birtokol illegális gyógyszert. A lap megjegyzi: a szigorítással Magyarország megteremti a az Európa Tanács tagállamai által az egészségügyi termékek, orvostechnikai eszközök hamisításáról tavaly ősszel elfogadott Medicrime egyezményhez való csatlakozás büntetőjogi feltételét.

A Világgazdaság szerint Magyarországon a szakemberek 2-3 százalékra teszik az illegális készítmények arányát a mintegy 600 milliárd forintnyi éves gyógyszerforgalomból. Az Egyesült Államokban és Nyugat-Európában már az eladott patikaszerek tizedét teszik ki a hamisítványok, és becslések szerint világszerte évente 16-20 százalékkal nő az illegális gyógyszerek aránya.

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.