Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Legfeljebb tizenöt évig tartó kényszergyógykezelését rendelte el a Szegedi Ítélőtábla szerdán annak a tázlári férfinak, aki tavaly nyáron késsel támadt testvérére. A 46 éves férfit 1993 óta kezelik paranoid skizofréniával. Édesanyjuk 2008-as halála óta a vádlottat testvére, a későbbi sértett tartotta el, a Bács-Kiskun megyei falu egyik tanyáján éltek.
2011. augusztus 14-én este a vádlott minden előzmény nélkül egy késsel támadt testvérére. A vádlott többször is meg akarta szúrni a férfit, aki igyekezett kivédeni a támadást, de több helyen is megsérült. Sebei nyolc napon belül gyógyultak, ám a szakértői vélemény szerint életveszélyes vagy halálos sérülése is keletkezhetett volna.
A bíróság megállapította: a hasadásos elmezavarban szenvedő vádlott képtelen volt arra, hogy cselekménye társadalomra veszélyességét felismerje, illetve, hogy ennek a felismerésnek megfelelően cselekedjen. A szakértők valószínűsítették, hogy vádlott elmebetegsége miatt a jövőben hasonló erőszakos cselekményt követhet el, ezért javasolták kényszergyógykezelését.
Az ítélőtábla büntethetőséget kizáró ok – beszámítási képességet kizáró kóros elmeállapot – miatt a vádlottat felmentette az emberölés kísérletének vádja alól, és legfeljebb tizenöt éves időtartamra elrendelte kényszergyógykezelését.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.