Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Gondban lennének a kormánypárti médiumok, ha a kormányzati hirdetéseket ezentúl egy központi ügynökség osztaná, vagy éppen megvonná – derül ki az Index pénteki cikkéből.
Az Index.hu pénteki cikke szerint a jobboldali médiumok elkezdtek számolni azzal a lehetőséggel, hogy megszűnhetnek az állami hirdetési bevételeik, legalábbis a médiumok tulajdonosai a Heti Választól és a Magyar Nemzettől is olyan üzleti terveket kértek be, amikben azt vizsgálták, hogy fenntarthatóak lennének-e ezek a kiadványok hosszú távon állami támogatás nélkül.
A dolog azzal függ össze – ezt három hete a HVG is megírta –, hogy az állami cégek hirdetéseit a kormányzati elképzelések szerint egy központi, Nemzeti Kommunikációs Ügynökségnek nevezett médiaügynökség végezné ezentúl. És bár ettől még a kormánypárti lapokhoz nyilvánvalóan továbbra is szerveznének hirdetéseket, az erre szánt összeg a felére is csökkenhet. Arról nem beszélve, hogy az állami hirdetések eddig jellemzően a Simicska-közelinek mondott IMG Inter Média Group közvetítésével került a hirdetőfelületekre, és ez a cég kiesne a buliból. Becslések szerint 50 milliárd forintról dönthet a jövőben az új állami ügynökség.
Az Index pénteki cikke szerint több jobboldali lapnál, így a Magyar Nemzetnél és a Heti Válasznál is egyértelműen kiderült, hogy az állami pénzek nélkül a jelenleginél lényegesen nehezebb helyzet állhat elő a lapok a működésében.
Ez a második Orbán-kormány felállását követően a sokadik olyan terület, amelyben a kormány megpróbálja visszaszorítani a polgári oldallal eddig összefonódott érdekcsoportokat, és közülük is leginkább Simicska Lajos körét emlegetik az új döntések elszenvedőiként. Ahogy a HVG cikke fogalmaz, már a reklámadó bevezetése is Simicskának szóló hadüzenetnek tűnt, ehhez társult az év elején a Simicskához közelinek mondott szakemberek által uralt EU-pénz-osztó Nemzeti Fejlesztési Ügynökség megszüntetése, újdonságként pedig a szintén hozzá köthető állami cégvezetők tervezett leváltása. A hírek szerint a Lázár János vezette Miniszterelnökség égisze alatt létrehozott új ügynökség a politikai sajtóban Fidesz-közeli oligarchacsereként jellemzett belső harc folytatását sejtet.
Ennek folyománya lehet, hogy a kormánypárti sajtóban, egészen pontosan a Magyar Nemzetben eddig nem látott, kritikus cikkek jelennek meg a kormánytagokról. Elsősorban Seszták Miklóst támadták, de Havasi Bertalan is kapott egy sorozatot.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.