szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

Szolgáltató központot hoz létre Budapesten az UNICEF, az ENSZ gyermekalapja – jelentette be Mikola István biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkár.

Prága és Kuala Lumpur pályázatát megelőzve Budapest nyerte el a lehetőséget, hogy itt hozzák létre az UNICEF globális informatikai és szolgáltató központját – jelentette be Mikola István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára, aki szerint a létesítményért összesen 20 pályázó jelentkezett, és Magyarország fél éve nyújtotta be a jelentkezését.

A központ kezdetben 350 embert alkalmaz majd, néhány éven belül ez a szám 500-ra nőhet, a megállapodás szerint pedig a dolgozók 85 százaléka magyar lesz – közölte Mikola. A létesítményt egy Wesselényi utcai épületben alakítják majd ki, amelyet még fel kell újítani, és át is kell alakítani. A szükséges hazai hozzájárulás összegéről feltett kérdésre az államtitkár azt válaszolta, Magyarországnak is jelentős költségekkel jár majd a központ kialakítása.

A szervezet és a magyar kormány közös közleménye szerint a központban adminisztratív feladatokat látnak majd el a dolgozók pénzügyi és HR-területen, ezzel növelve a hatékonyságot és a költségek megtakarítását. A közlemény szerint a viszonylag alacsony költségek, a magasan képzett munkaerő és a jó infrastruktúra is Budapest mellett szólt. Azt is megjegyezték, hogy az ENSZ két másik szervezete – a Menekültügyi Főbiztosság (UNHCR) és az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet (FAO) – már működtet hasonló szolgáltató központot a magyar fővárosban.

Még ebben az évben elkezdődik az érdemi munka, hogy az UNICEF megkezdhesse tevékenységét a budapesti központban – tette hozzá Mikola. A szervezet budapesti irodája is beköltözik majd a központba.

A Egyesült Nemzetek Nemzetközi Gyermek Gyorssegélyalapját (UNICEF) az ENSZ közgyűlése azért hozta létre, hogy segítsen a második világháború utáni Európában azokon a gyermekeken, akik átélték a háború borzalmait. Az UNICEF célja a gyermekek és az ifjúság egészségügyi, táplálkozási, szociális gondoskodási, oktatási és szakképzés helyzetének javítása. A szervezet tevékenységét 1965-ben Nobel-békedíjjal ismerték el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!