szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Európában "képmutatás" zajlik, Magyarországról azt mondják, hogy egy népszavazást használ fel egy közös európai ügy meggátolására, pedig semmilyen közös európai ügyről nincs szó, "Európa szándékos tönkretétele" nem európai ügy - hangoztatta vasárnap reggel a közrádióban Szijjártó Péter.

A kötelező betelepítési kvóta veszélye nem múlt el, az Európai Tanács december 20-21-i ülésén ismét napirenden lesz, ezért fontos az alkotmánymódosítás - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter a Kossuth Rádió Vasárnap Újság című műsorában hangsúlyozta, a kormány továbbra is ragaszkodik ahhoz az álláspontjához, hogy kötelező betelepítési kvóták nem lehetnek. Az Európai Unióban (EU) azonban "óriási küzdelem" lesz, "mindenáron le akarják tolni a torkunkon ezt az ügyet", ezért szükség van arra, hogy megvédjék az országot az alaptörvényen keresztül is.

A parlamentben november 8-án ki fog derülni, hogy ki akarja megvédeni Magyarországot, és ki nem. Azok, akik nem szavazzák meg az alkotmánymódosítást, nem akarják megvédeni Magyarországot - mondta a miniszter.

Szijjártó Péter arról is beszélt, hogy egyes szervezetek bírálják Magyarországot azért, mert népszavazáson kérdezték meg a magyar emberek véleményét egy olyan kérdésről, ami alapvetően meghatározza Magyarország és az Európai Unió jövőjét. Egy népszavazásnál nincs nagyon demokratikusabb eszköz, az viszont nem demokratikus, hogy egyes nemzetközi szervezetek megpróbálnak beavatkozni Magyarország belső politikai életébe - tette hozzá. Ugyanakkor Hollandiában az ukrán-uniós szabadkereskedelmi egyezményről tartottak népszavazást, "azzal nem volt gond" - jegyezte meg.

Európában "képmutatás" zajlik, Magyarországról azt mondják, hogy egy népszavazást használ fel egy közös európai ügy meggátolására, pedig semmilyen közös európai ügyről nincs szó, "Európa szándékos tönkretétele" nem európai ügy - hangoztatta Szijjártó Péter.

Az elmúlt években nagyon komoly "hazugsághadjárat" indult Magyarország ellen, a vádak azonban hazugságokon alapulnak, amiket a lehető leghatározottabban vissza kell utasítani - fogalmazott a miniszter. Hozzátette, a múlt héten az ENSZ-tagállamok beválasztották Magyarországot az ENSZ Emberi Jogi Tanácsába, ami példátlan siker, és inkább erre a véleményre kellene adni.

Szólt arról is, hogy Magyarország nem zárta le a határait, az országba be lehet jönni a szabályok tiszteletben tartásával. Magyarország - a kötelességét teljesítve - a zöldhatárát zárta le, ami külső schengeni határ. Senki nem várhatja el Magyarországtól, hogy tétlenül nézze az ország határainak és ezáltal a szuverenitásának megsértését - jegyezte meg.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!