Már kedden szavazhat a Parlament a CEU-törvényről, ha hétfőn elfogadja az Országgyűlés, hogy kivételes eljárás keretében kedden legyen a törvénytervezet összevont vitája, majd a zárószavazás is. Hogy ez létrejöhessen, ahhoz a képviselők sima többségének az igen szavazata kell, tehát azt a kormány átviheti a Parlamenten, írja az MTI. Az LMP pedig indítványozza, hogy Európa Parlamenti képviselők is felszólalhassanak a törvény vitájában. Semjén Zsolt szerint a napirendi javaslat módosítását a törvényjavaslat mielőbbi elfogadásához fűződő kormányzati érdek indokolja, írja az MTI.
Mindeközben gyarapszik a CEU-elleni támadás miatt tiltakozók listája: száz erdélyi magyar kutató és oktató kéri a javaslat visszavonását. Ők nyilván azért is állnak ki a CEU mellett, mert a román kormány a magyaréra kísértetiesen hasonló törvényt készül hozni a romániai magyar egyetemek megszorongatása érdekében. "Arra kérjük, vizsgálja felül és vonja vissza törvénymódosítási javaslatát! Meggyőződésünk, hogy ezzel jó ügyet támogat, hiszen nekünk létfontosságú érdekünk, hogy benne maradjunk a nemzetközi tudományos vérkeringésben, amelynek fontos központja a budapesti székhelyű Közép-európai Egyetem" – áll az erdélyi magyar egyetemi oktatók, kutatók és véleményformálók Balog Zoltán miniszternek címzett nyílt levelében.
A levelet többek között Bakk Miklós politológus, a Sapientia EMTE tanára, a csíkszeredai születésű Barabási Albert-László hálózatkutató, Egyed Emese, a Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) egyetemi tanára, Kiss Tamás szociológus, a Nemzeti Kisebbségkutató Intézet kutatója, Salat Levente politológus, a BBTE tanára, Szilágyi N. Sándor nyelvész, a BBTE nyugalmazott tanára írta alá.
Tiltakozik a Kassák Múzeum és az amerikai Tom Lantos Institute is, utóbbi azt írja, a CEU az egyik legmagasabban kvalifikált szellemi műhely mind magyar, mind regionális viszonylatban. Az intézet azt szeretnék, ha az intézményekkel kapcsolatos törvénykezésbe bevonnák az érintett feleket is.