Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Már 29 évvel ezelőtt is viszketett a hatalom tenyere az ellenzéktől, és támogatójuktól, Soros Györgytől.
Régi hagyományai vannak a Soros-birodalom elleni harcnak a magyar történelemben. Kiderült, Soros és a sorosisták megítélésében meglepő hasonlóság van Orbán Viktor és Kádár János között. Egy 1988. február 9-én lezajlott – az ellenzéki mozgalmakat, különösen az MDF megalapítását tárgyaló - politikai bizottsági ülés hangfelvétele szerint az MSZMP első titkára megállapította: „Illegális csatornákon is kapnak ezek, (mármint az ellenzékiek) pénzt, vastagabban a lengyeleknél, apparátusokat és ki tudja milyen technikát…” – füstölgött Kádár félórás, meglehetősen összefüggéstelen beszédében, és hozzátette, hogy mindez nem elég: legalizálják is a támogatást, mégpedig a Soros Alapítvány képében.
A megoldást azonban a bukás felé tántorgó Kádár Orbánnal szemben nem Soros elleni totális háborúban látta, - pedig az ő rendszerére tényleg halálos fenyegetést jelentett a nyílt társadalom - hanem megelégedett azzal is, hogy a kint „rendszerellenes beszédeket tartók ne kapjanak legközelebb kiutazási engedélyt.” De beszédéből úgy tűnik, hogy még az efféle egyszerű „adminisztratív intézkedéseket” sem tették meg szerinte az illetékesek.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.