szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A kormányszóvivő szerint Soros György is bekapcsolódott a választási kampányba és ki akar építeni egy vidéki hálózatot is. A célja pedig továbbra is a kormány megbuktatása, illetve bevándorláspolitikájának megváltoztatása – vélte.

Minden idők legsikeresebb konzultációját zárták le múlt héten, minden korábbi részvételi rekord megdőlt – ezt mondta keddi sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő a postától származó végleges adatokra hivatkozva.

Kovács Zoltán úgy látja: a hét történései "napnál világosabban tanúskodnak" arról, hogy a "Soros-szervezetek" Brüsszelben milyen intenzitással próbálják "eltiporni, illetve jobb belátásra bírni" azokat a kormányokat és politikai erőket, amelyek ellenzik a bevándorlást. Itt példaként az Európai Parlament belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottságának (LIBE) meghallgatását említette, amelyen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vesz részt – olvasható az MTI tudósításában.

"Mi ebben természetesen nem vagyunk partnerek" – mondta a kormányszóvivő, aki szerint a LIBE-meghallgatás önmagában is arról tanúskodik, hogy "sajátos boszorkányüldözés" zajlik a "készülő Soros-jelentéshez kapcsolódóan".

Beszélt arról is, hogy a kormány szerint Soros György "maga is bekapcsolódott a kampányba" egy vidéki hálózat kiépítésének szándékával. A milliárdos ezen lépésének ugyancsak az a célja, hogy megváltoztassa a magyar kormány bevándorláspolitikáját, illetve megbuktassa a kormányt – állította.

A kormányszóvivő szerint Soros György a 2015-ös kanadai parlamenti választáson is hasonlóan járt el, a helyi törvényhozásnak ezért határozatban kellett megtiltania, hogy különböző liberális civil szervezetek aktívan beavatkozhassanak a voksolásba. Az egyik Soros Györgyhöz köthető amerikai székhelyű alapítvány több mint másfél millió amerikai dollárt költött ugyanis a kanadai kampány befolyásolására, majd "büszkén adtak hírt arról", hogy 29 parlamenti választókörzetből 25 helyen tudták a konzervatív jelöltek legyőzését segíteni – magyarázta Kovács Zoltán.

Kovács Zoltán egy kérdésre azt válaszolta: a Helsinki Bizottság "is részese annak a Soros-hálózatnak", amely "aktívan, tevékenyen és meglehetősen hatékonyan tesz a magyar kormány ellen", és várhatóan az e heti LIBE-meghallgatáson is "Magyarország ellen fog érveket, illetve vádakat felhozni".

A kormányszóvivő egy másik kérdésre azt válaszolta: egy 2015-ös kormányhatározat alapján a kormány 764 millió forintot biztosított tíz Bogányi-zongora elkészítésére és installálására, ezek közül hat már végleges helyére is került.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!