Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az elemző szerint a magyar pártrendszer átalakulhat, de csak akkor, ha az ellenzék felismeri, hogy csak együtt juthatnak előre.
Interjút készített Török Gábor politikai elemzővel a 24.hu. A lap arról kérdezte, hogy mit gondol a decemberben kezdődött tüntetéssorozatról, illetve arról, ami ezek keretében az MTVA székházában történt. Török szerint a tüntetésektől önmagában semmi nem változik: Orbán Viktor nem bukik meg, nem lesz vége „sajátos királyságának”, de az események magukban hordozzák annak a lehetőségét, hogy a magyar pártrendszer jelentősen átalakul.
Az történhet, amiről a tankönyvek mindig is írtak: a választási rendszer egy idő után befolyásolja, alakítja a pártrendszert, hiszen a szereplők elkezdenek alkalmazkodni hozzá. Most mintha történelmi értelemben nem is hosszú idő, hét év után ez történne Magyarországon is
– fogalmazott Török, aki szerint az eddig összefogni képtelen ellenzék helyén együttműködő pártok és politikai szereplők jelentek meg – persze azt is elképzelhetőnek tartja, hogy ez csak átmeneti állapot.
Az elemző szerint a kormányzattal szemben kétféle sikeres ellenzéki stratégia lehetséges:
Török úgy véli, a centrális erőtérnek csak úgy lehet vége, ha az ellenzék az önkormányzati, majd akár a parlamenti választáson is a választási rendszernek megfelelően indít közösen támogatott jelölteket.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.