szerző:
Gergely Márton, Tóth Richárd
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Mi értelme a vagyonnyilatkozatoknak? És ha már létezik ez az intézmény, hogyan kezeljük őket? Erről, valamint a magyar korrupciós természetrajzról szól a Fülke, a hvg.hu közéleti podcastja.

Vagyonnyilatkozatok 2019
Örök vita marad már Magyarországon: mit ér egy képviselői-, kormányfői-, jegybankelnöki- vagy bármilyen vagyonnyilatkozat? Sokak szerint semmit, és nem véletlenül gondolják ezt így. Ettől azonban a dokumentumok január 31-ig még elkészülnek, mi pedig megmutatjuk, mit állítanak önmagukról az érintettek. Aztán hátha egyszer mégis kiderül, ki és mit hazudott - ha hazudott.
Friss cikkek a témában

Csütörtökről péntekre virradóan a hvg.hu is feldolgoztak a képviselői és állami tisztségviselői vagyonnyilatkozatokat – erről bővebben itt olvashat. Orbán Viktor szerényen spórolt és törlesztett, közel félmillió forinttal tudta növelni a megtakarításait, megvan az első milliója. Halljuk a kormányfőtől, Magyarországon van egész Európában a legszigorúbb képviselői vagyonbevallási törvény, de mégis, hogy kezeljük ezeket a papírokat? Erről beszélgetünk a Fülkében.

Vendégünk Léderer Sándor, a K-Monitor korrupcióellenes civil szervezet társalapítója, ügyvezető igazgatója.

 

MTI / Szigetváry Zsolt

Az adás második felében megvitattuk a korrupció kérdését is, ehhez álljon itt elöljáróban két idézet. A kormány nem hivatalos agytrösztjének egykori tagja, Lánczi András azt mondta egyszer:

  • „Amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája.”

Léderer Sándor pedig nemrég azt:

  • „Az egész kormány működése a korrupción alapszik.”

Legújabb adásunkat itt hallgathatja meg:

Ott vagyunk a SoundCloudon is, onnan le is töltheti adásainkat:

Az iTunes-használókat itt várjuk:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!