Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A Fidesz szerint a választói akarat érvényesül azzal, hogy a független képviselők nem ülhetnek be egy frakcióba sem, a politikai elemző nem pont így látja.
Jelentősen csorbítja az ellenzék mozgásterét jövő héten a kormánytöbbség. Amennyiben elfogadják az Országgyűlési törvény, illetve a Házszabály módosítását, a jövőben a többi között
- a független képviselők nem ülhetnek be frakcióba,
- a rendbontó képviselőket extrém esetben 60 napra is kitilthatják az Országgyűlés mellett a Képviselői Irodaházból, ilyenkor a frakcióvezető szavaz helyettük, a fizetésüket is nagyobb eséllyel vonják meg,
- a hiányzásra leadott igazolást Kövér László házelnök bírálja el.
Erről részletesebben itt és itt írtunk a javaslatok benyújtásakor. Miután közeleg a szavazás, az ellenzéki képviselők újra elővették a módosítást, hogy tiltakozhassanak egyes részei ellen. Most éppen azt kapták fel, hogy csökken a független képviselők lehetősége, és általában a képviselők mozgástere is, ami az ellenzéki összefogás utáni sakkozást is megnehezíti.
Az eddigi szabályok szerint a függetlenként bejutott képviselő beléphetett bármely frakcióba (így ült be Mellár Tamás a Párbeszédbe), illetve a frakcióból kilépett fél év elteltével csatlakozhatott máshoz. A jövőben ez tilos:
A független és a függetlenné vált képviselő megbízatása alatt képviselőcsoport megalakításában nem vehet részt, és képviselőcsoporthoz nem csatlakozhat – szól a módosítás.
Kiolvasható az is, hogy – szintén az országgyűlési választás utáni példát véve – egy MSZP-s képviselővel (jelen esetben Burány Sándorral) nem lehet majd a szükséges létszámúra duzzasztani a Párbeszéd frakcióját. Az eddig is benne volt a házszabályban, hogy az ugyanazon párthoz tartozó képviselők egy képviselőcsoportot alakíthatnak, hozzáírják viszont, hogy "azt a képviselőt kell párthoz tartozónak tekinteni, aki a párt jelöltjeként indult a választáson". Ha közös jelöltet állítanak a pártok, az induláskor meg kell mondani, melyik párthoz tartozik.
Az indoklás szerint ezt azért akarja átverni a Fidesz, mert
így jobban tükröződik a választói akarat,
de azt sem titkolják, hogy meg akarják állítani a trükközést, hiszen a képviselőknek nagyobb mozgásterük van egy frakció tagjaként.
Török Gábor politikai elemző nem a választói akarat tükröződését olvassa ki a módosításból, hanem azt, hogy:
náluk van a stukker, és nem félnek használni...
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.