szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A járvány halálos áldozatainak száma 550-re emelkedett.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Három embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést az elmúlt huszonnégy órában – olvasható a kormányzati tájékoztató oldalon. Ezzel 4017-re emelkedett az igazoltan fertőzöttek száma Magyarországon.

A koronavírus okozta COVID-19 betegségbe újabb két ember halt bele, ezzel a járvány áldozatainak száma már 550.

Három embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést az elmúlt huszonnégy órában – olvasható a kormányzati tájékoztató oldalon. Ezzel 4017-re emelkedett az igazoltan fertőzöttek száma Magyarországon.

A koronavírus okozta COVID-19 betegségbe újabb két ember halt bele, ezzel a járvány áldozatainak száma már 550.

Kórházban a hivatalos adatok szerint 365 koronavírusos beteget ápolnak,

közülük 20-an vannak lélegeztetőgépen.

Gyógyultnak mostanáig 2324 embert nyilvánítottak. Az elmúlt napon 3719 koronavírustesztet végeztek el.

Az aktív fertőzöttek száma jelenleg 1143 fő, 39-cel kevesebb, mint egy nappal ezelőtt. Az aktív fertőzötteknek 41, az elhunytaknak 60, a gyógyultaknak pedig 48 százaléka budapesti.

A Koronavirus.gov.hu-n megjegyezték, hogy fokozatosan csökken az aktív fertőzöttek száma, ugyanakkor a járványügyi készültség fenntartására szükség van, hiszen a koronavírus továbbra is itt van és fertőz.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Serdült Viktória Itthon

Miért kezelte jobban a koronavírust Kelet-Európa, és mire lesz ez elég a második hullámban?

Lassan véget ér a koronavírus-járvány első hulláma, de az adatok továbbra is azt mutatják, hogy a kelet-európai országok több szempontból is sikeresebben kezelték az egészségügyi válságot, mint Nyugat-Európa. A feltételezett okok között az időben bevezetett korlátozó intézkedések mellett az is szerepel: Európa keleti felén az emberek pontosan tisztában vannak vele, milyen borzalmas állapotban van az egészségügy, így mindent hajlandók megtenni, hogy elkerüljék a katasztrófát. A legfontosabb kérdés mégis az, hogy a viszonylagos siker miatt a térségben komolyan veszik-e az októberre várt második hullámot.