Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A fogvatartási körülmények ellen tiltakozva éhségsztrájkba kezdtek a nyírbátori idegenrendészeti fogdán tartott külföldiek. A Helsinki Bizottság szerint olyan embereket is fogva tartanak Nyírbátorban, akiknek magyar családjuk van.
A nyírbátori idegenrendészeti fogdán fogvatartott 52 külföldi többsége szerdán éhségsztrájkba kezdett – írja a Helsinki Bizottság a Facebookon. A civil szervezet szerint ők nem bűnelkövetők, hanem különböző okokból kiutasított emberek.
A bejegyzés szerint a külföldiek első számú kérése, hogy találkozni szeretnének jogvédőkkel és újságírókkal. Fogvatartási körülményeikre panaszkodva túlzsúfoltságról számolnak be, valamint sokuk számára nem is világos, hogy miért kerültek őrizetbe.
A Magyar Helsinki Bizottság arról is beszámolt, hogy számos panaszt kapott az utóbbi időben Nyírbátorból, ahol többek között magyar gyerekek külföldi szüleit tartják kitoloncolást előkészítő őrizetben.
Aggódó magyar nők és gyerekek tartanak attól, hogy házastársukat, párjukat vagy apjukat hosszasan fogják őrizetben tartani, míg végül kitoloncolják őket Európából.
Zádori Zsolttól, a Helsinki Bizottság munkatársától a hvg.hu megtudta, olyan személyekről van szó jellemzően, akiknek lejárt a tartózkodási engedélye, vagy kiutasítás alatt vannak, de említett egy olyan ügyfelüket is, aki a menekültkérelme beadása után került Nyírbátorba. Zádori azt is elmondta, nagyrészt azért kerülnek őrizetbe a fogvatartottak, mert a hatóságok attól tartanak, hogy egyébként nem lennének elérhetőek a számukra.
Idegenrendészeti őrizetben egyébként egy ember maximum 12 hónapig lehet, a menekültügyi részen pedig fél évig, így maximum másfél évig lehet fogva tartani valakit. Elviekben, ha ennyi idő alatt nem oldódik meg az ügyük, akkor szabadon kell őket engedni.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.