szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A magyar külügyminiszter a rendszerváltó Orbánt állította példaként Antony Blinken bírálatára.

Reagált az RTL Híradónak Szijjártó Péter arra, hogy Antony Blinken amerikai külügyminiszter bírálta a magyar sajtószabadság állapotát és a kínai, illetve orosz befolyásszerzést.

Szijjártó azt mondta, hogy a magyar szabadságot és a demokráciát nem kell féltenie az amerikai kormánynak tekintettel arra, hogy aki a kommunistákkal szemben a leghatározottabban fellépett, az a miniszterelnök, akkori pártelnök, aki elsőként követelte a szovjet csapatok kivonását, és aki egy demokráciaharcos.

Tőlünk nem kell félteniük a demokráciát amerikai barátainknak, és mi erre büszkék vagyunk – mondta.

Antony Blinken szerdán egy szűk körű beszélgetésen arról beszélt, hogy komolyan aggódnak a magyarországi médiahelyzet hanyatlása miatt, aggodalmukat osztják a sajtószabadság nemzetközi szószólói és számos magyar ember is.

Az amerikai külügyminiszter a magyar sajtó állapotáról szólva azt is mondta, hogy „a demokrácia szövetét a független hangok és független vélemények sokfélesége adja. Határozottan sürgetnénk a magyar kormányt, hogy biztosítson nyitott médiakörnyezetet.”

Amerikai külügyminiszter: Komolyan aggódunk a magyarországi médiahelyzet miatt

Logikusnak tűnő magyarázattal állt elő a magyar kormánysajtóban kérdéseiért megtámadott Franziska Tschinderle szerzőtársa, miért kreált ekkora botrányt a Fidesz egy újságírói megkeresésből. A néppárti kiválás miatt ideges a magyar kormánypárt - állítja Siobhan Geets.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Dezső András Itthon

"Beszorítanak minket, erről szól ez a sztori" – mire készül a médiában a Fidesz?

Mostantól még nagyobb kontroll alatt tudja tartani a kormány a médiapiacot, amit eddig is kénye-kedve szerint tudott alakítani – médiapiaci szereplők és a piacot ismerők szerint erről szól az az új rendelet, amely nemzetstratégiai ágazattá nyilvánította a hazai egyetemek mellett a kiadói ágazatot, a film és televíziós műsorgyártó és műsorszolgáltató szektort is. Arról egyelőre mindenki csak találgat, miért kellett éppen most kihozni egy ilyen rendeletet. Van olyan vélekedés, hogy Soros György pénzétől tart a kormány.