szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Pulai András, a kutatóintézet vezetője szerint nem lehet megbízhatóan kutatni egy olyan időszakban, amikor „ennyire hullámzik az emberek lelkiállapota.”

Ellenzéki előválasztás
Az ellenzék jelentős része a 2022-es parlamenti választáson a saját esélyeit növelő új, demokratikus intézményként tekint az előválasztásra – ugyanezt a kormány és a Fidesz “Gyurcsány-show-nak" és “bohózatnak” tartja. Az előválasztáson dől el a 106 egyéni körzetben legesélyesebbnek tűnő ellenzéki képviselőjelölt személye és így választják ki az Orbán Viktor kihívójaként fellépő közös miniszterelnök-jelöltet is. Az előválasztás fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

Nem készít közvélemény-kutatásokat a Publicus kutatóintézet az előválasztás végéig – jelentette be Facebook-oldalán a kutatóintézet vezetője, Pulai András. Okként a szavazópolgárok kiszámíthatatlanságát hozta fel: ahogy fogalmaz,

úgy látjuk, hogy jelenleg olyan hullámzó az ellenzéki választó lelkiállapota, hogy azt lehetetlen megbízhatóan kutatni.

Pulai azt ígérte, az előválasztás végével folytatják a munkát.

Pulai András
Máté Péter

A közvélemény-kutatások az elmúlt hetekben kiemelten fontossá váltak az ellenzéki előválasztási kampányban: Márki-Zay Péter a Medián és a Závecz Research kismintás kutatásaira hivatkozva kiáltotta ki magát Karácsony Gergelynél esélyesebb miniszterelnök-jelöltnek, nem sokkal később pedig a főpolgármester (bár korábbi Medián-vezetőként állítja, nem a mérések hitelessége miatt) visszalépett a hódmezővásárhelyi jelölt javára.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!