szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Polt Péter legfőbb ügyész ezúttal Szabó Tímeának, a Párbeszéd frakcióvezetőjének kérdéseire válaszolt.

Schadl-Völner-ügy
Máig nem tudjuk pontosan, ki lehet "Tóni, Barbara és Ádám", de legalább azt már sejtjük, hova tűnt Schadl György kisrepülője és luxusautói. Számos kérdőjel maradt még az elmúlt évek legsúlyosabb korrupciós ügyében (amibe a végrehajtói kamara elnöke mellett Völner Pál igazságügyi államtitkár is belebukott), ezeket igyekszünk tisztázni, tartsanak velük!
Friss cikkek a témában

Vadai Ágnes után ezúttal Szabó Tímeának válaszolt Polt Péter legfőbb ügyész, akit a Völner–Schadl-botrány apropóján kérdezett meg a Párbeszéd frakcióvezetője. Szabó arra volt kíváncsi, Poltot személyesen milyen felelősség terheli a korrupciós helyzet romlása miatt, a Transparency International kutatása szerint ugyanis egyre rosszabb a helyzet Magyarországon – hazánk jelenleg a második legrosszabb helyen áll az Európai Unióban.

Polt Péter szerint a kérdésre nem neki kellett volna választ adnia, hiszen a személyes felelősségét nem neki kell véleményeznie. Hozzátette: a Transparency International elemzése egy bizonytalan mutató, így nem tükrözi a valóságot.

Szerinte mindezt az is bizonyítja, hogy az elmúlt hat évben több parlamenti képviselő ellen indult korrupció miatt eljárás, mint a rendszerváltás első 25 évében. Mint válaszában írta, a Völner–Schadl-ügy is épp ezt támasztja alá.

A legfőbb ügyész azt is megjegyezte, hogy szerinte csupán percepció, hogy az egyetemi vizsgákat, diplomákat az állami vezetők pénzért adták volna. Emellett szerinte arra sem merült fel adat, hogy állami vezetők bírókat kívántak megfélemlíteni. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a nyomozati anyagok alapján Schadl bosszúhadjáratot indított egy bíró és egy végrehajtó ellen, Völnerre hivatkozva kampányolt a félreállításukért.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!