Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Bár a nyugati világ egy héttel ezelőtt még azt hitte, hogy egy Ukrajna és Oroszország közötti fegyveres konfliktus inkább a keleti régiókra korlátozódik majd. Csütörtök reggel azonban Kijevet vette célba az orosz haderő, éppen fél nappal azután, hogy a HVG két külpolitikai újságírója, Bihari Ádám és Németh András, valamint fotósunk, Túry Gergely megérkezett a fővárosba. Úgy tervezték, hogy kelet felé veszik az irányt, végül azonban „nem ők mentek a frontvonalra, hanem a frontvonal ment hozzájuk”.
Kollégáink kedden szerencsésen visszatértek. A hvg.hu podcastjában (amely ezúttal a megszokott belpolitikai témák helyett a háborúval foglalkozik) beszámoltak mindarról, ami a riportokból kimaradt. Elmesélték, milyen érzés belecsöppenni egy háborúba, mennyire nehezen felejthető egy légvédelmi sziréna hangja, hogyan találták többször is szembe magukat ukrán önkéntesek fegyvereivel, és azt is, ahogy egy diplomatacsalád macskája végül a hazajutás kulcsszereplőjévé vált.

Figyelem: az adás felkavaró részleteket tartalmaz.
A hvg.hu legfrissebb podcastját itt, illetve a népszerű podcastoldalakon megtalálja: