szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az infektológus arra számít, hogy a következő járványhullám enyhébb lesz, mint az eddigiek.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A koronavírus a megjelenése óta folyamatosan gyengül és egyre enyhébb megbetegedést okoz, ezért az a valószínű, hogy előbb-utóbb az influenzához hasonló időszakos vírussá válhat – mondta a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa az M1-en.

Szlávik János szerint úgy tűnik, hogy a koronavírus mutációiban főként a vírus szaporodási képessége módosul, vagyis egyre jobban terjed emberről emberre. Ezzel párhuzamosan azonban enyhül az általa okozott fertőzés lefolyása.

Koronavírus: Elhunyt 24 beteg, 1500-an vannak kórházban

Csökkenőben az aktív fertőzöttek száma.

A szakember az oltás fontosságáról beszélve kijelentette: ma már világos, hogy két oltás nem elegendő az omikron vagy az alvariánsai ellen, tehát szükség van a harmadikra is.

Arról is szót ejtett, hogy nyaralás előtt érdemes ellenőrizni az úti célnál érvényes járványügyi szabályokat, hiszen sok országban megkövetelik a két vagy három oltást.

Az újabb járványhullámról azt mondta: nagyon sokan kaptak már oltást a világon, és sokan vannak azok is, akik túljutottak a betegségen, ami azt jelenti, hogy az már enyhébb lesz, mint az eddigiek. A gyógyszergyártók ugyanakkor gőzerővel dolgoznak olyan új vakcinákon, amelyek egy esetleges hatodik hullám ellen nyújthatnak védelmet – fűzte hozzá.

Gyors mutálódásba kezdett a koronavírus BA.2 alvariánsa, csak ennek 21 új változata van

Az azonosított új alváltozatok közül kettő tűnik veszélyesebbnek: ezek New York államban már többeket is megbetegítettek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!