Karsai Dániel Novák Katalinnál járt a Sándor-palotában, ahol „abszolút nyitott hozzáállással” találkozott

A beszélgetést két hét múlva folytatják.

  • hvg.hu hvg.hu
Karsai Dániel Novák Katalinnál járt a Sándor-palotában, ahol „abszolút nyitott hozzáállással” találkozott

Novák Katalin köztársasági elnök a Sándor-palotában fogadta Karsai Dánielt és öccsét, Karsai Pétert – derült ki az ALS betegségben szenvedő alkotmányjogász Facebook-bejegyzéséből.

Mint írta, a találkozót ő kezdeményezte az államfőnél, a körülbelül egy órás beszélgetésre pedig az ügyét segítő kéréssel érkezett, és „abszolút nyitott hozzáállással” találkozott.

A bejegyzés szerint Novák Katalin csak annyit kért, hogy a stábjával alaposabban átgondolhassák a javaslatát, egyúttal ígéretet tett arra, hogy a beszélgetést két hét múlva folytatják.

Karsai azt írta, addig a konkrét javaslatot Novák Katalin kérésére nem tárja a nyilvánosság elé, de a későbbiekben részletesen beszámol majd mindenről.

Karsai Dániel alkotmányjogász – akit a HVG olvasói a 2023-as év emerének választottak – augusztusban állt nyilvánosság elé az ALS betegségével, életvégi döntésének jogáért pedig az Emberi Jogok Európai Bíróságán perelte be a magyar államot. A vele, testvérével és ápolójával készült interjút a hvg360-on olvashatja el:

 

Karsai Dániel testvére és ápolója: Ő nem drámázik, nekünk sincs jogunk összesírni egy százas papírzsepit

Milyen érzés a családnak, a testvérnek vagy a segítőnek átélni egy nyilvánosság előtt vállalt halálos betegséget? Karsai Dániel öccse, Karsai Péter és ápolója, Márkovics Ákos hónapok óta közvetlen közelről követik végig az ALS-beteg alkotmányjogász küzdelmét, de még három hónapja sem gondolták volna, hogy a történet ennyi pozitív dolgot rejt magában.

Miközben várják a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságának döntését, Karsai Dániel öccse népszavazást kezdeményezett az eutanáziával kapcsolatban, mert a kormány hajthatatlan. A HVG-n november végén vitasorozat indult, amelyben jogászok, orvosok mellett Beer Miklós nyugalmazott püspök, Csányi Vilmos etológus, illetve Visky András és Tompa Andrea írók mondták el véleményüket. Ezeket itt olvashatja el:

 

Egy életem, egy halálom - de kié legyen a végső szó?

Miközben várják a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságának döntését, Karsai Dániel öccse népszavazást kezdeményezett az eutanáziával kapcsolatban, mert a kormány hajthatatlan. A HVG-n november végén vitasorozat indult, amelyben jogászok, orvosok mellett Beer Miklós nyugalmazott püspök, Csányi Vilmos etológus, illetve Visky András és Tompa Andrea írók mondták el véleményüket.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.