szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Az animáció szerint reggelente a bringások a város belsejébe igyekeznek, délután aztán változik a helyzet.

Elkészítette a BKK a MOL Bubi kerékpározások animációját egy átlagos hétköznapról. Több mint 200 Bubi-gyűjtőállomás csaknem 2 ezer, forgalomban lévő kerékpárjának felvételi és leadási adata alapján, félmillió GPS-bejelentkezésből animáltak egy másfél perces felgyorsított videót.

A MOL Bubi egy napjának animációja

bkk #budapest #bubi Így bringáztok a MOL Bubival egy átlagos hétköznapon! 📊 Félmillió GPS-bejelentkezés alapján készítettük az animációt, ami bemutatja a több mint 200 Bubi-gyűjtőállomás és 2000, forgalomban lévő kerékpár felvételi és leadási adata alapján szimulált utazásokat.

A BKK szerint térben jól kirajzolódnak a főbb közlekedési tengelyek. A budai oldal domborzati viszonyai miatt elsősorban a Batthyány tér–Műegyetem–Szent Gellért tér észak–déli összeköttetés emelkedik ki.

A két újbudai csomópontban még napközben is stabil forgalom figyelhető meg, vélhetően az egyetemi épületek között közlekedők miatt – írják. A Szabadság híd és a Petőfi híd a leggyakrabban használt átkelési pontok közé tartozik – mindkét irányban élénk forgalommal. Pesten a Nagykörút és a Kiskörút mentén különösen sűrű használat tűnik ki, főként a Kálvin tér, a Rákóczi tér, a Blaha Lujza tér és az Oktogon környékén. A fő gyűjtőútvonalak – mint az Üllői út, a Rákóczi út, a Váci út, a Bajcsy-Zsilinszky út vagy a budai oldalon a Bartók Béla út – jellemzően kedveltek; részben a sík terepük, részben a jó közlekedési kapcsolatuk miatt.

Az is megfigyelhető, hogy a reggeli forgalom elsősorban a város központjába, befelé irányul, addig a délutáni forgalom már kiegyenlítettebb: mind a haza-, mind az egyéb célú – például a rekreációs – utazások fokozódnak. Ilyen szabadidős célpont például a Margit-sziget.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!