Csütörtökön rendezik az V. Országos Távmunka Konferenciát
Sikeres távmunka-foglalkoztatás a HUMANsoft-nál
Sikerrel zárult a hazai informatikai piac meghatározó szereplőjének, a HUMANsoft Kft-nek távmunka projekten töltött első negyedéve, amelyet a Munkaügyi Minisztérium megbízásából a Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központnál pályázott meg egy évre.
Mi a különbség e-munka és távmunka között?
Cikksorozatunkban bemutatjuk, hogy az internet elterjedésével együtt milyen atipikus munkavégzési és foglalkoztatási formák jelentek meg, -hogyan lehet a hagyományostól eltérő munkafeltételek között megfelelni a hagyományos, vagy éppen merőben új típusú elvárásoknak, kihívásoknak.
Az IT-mentorok szerepe a távmunkában
Az atipikus munkalehetőségek tárgyalása során legutóbb a virtuális asszisztensek munkáját mutattuk be. Most, egy manapság még kevésbé ismert, távmunkában is végezhető munkakörrel, az IT-mentorok tevékenységével foglalkozunk.
Távmunkahelyenként 616 ezer forintos támogatás
Egy távmunkahely létesítésére legfeljebb 616100 forintos támogatás nyerhető el, a pénzt bérköltségekre és képzések finanszírozására használhatják a munkaadók a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium internetes címén megjelent kiírás szerint.
Távmunka Magyarországon
Magyarországon csupán néhány százalékra rúg a távmunkában dolgozók aránya, de sokkal többen vannak, akik szívesen dolgoznának így. A cégeket a költségcsökkentés lehetősége kevéssé ösztönzi, az állami támogatások inkább.
Kik a hazai távmunkások?
A dolgozók 2,4-5,5 százaléka nevezhető távmunkásnak Magyarországon attól függően, hogy valaki milyen arányban végzi munkahelyi feladatait távkapcsolati formában - közölte Forgács Tamás, a Magyar Távmunka Szövetség szakmai alelnöke.
MSZP: ezermilliárd forint távmunkahelyek létesítésére
Ezermilliárd forintos nagyságrendű összeg áll rendelkezésre távmunkahelyek létrehozását segítő programok megvalósítására a II. Nemzeti Fejlesztési Tervben - közölte Simon Gábor MSZP-s képviselő.
Követelmények a távmunkahelyek kialakítása során
Az atipikus munkavégzés magasabb termelékenységet, kevesebb munkahelyi hiányzást és alacsonyabb irodai költségeket jelent a munkaadónak, míg a dolgozó kevesebb időt és pénzt fordít a közlekedésre, és rugalmasabban oszthatja be a munkát. A távmunka bevezetését azonban komoly tervezési folyamatnak is meg kell előznie.
Béren kívül adható juttatások távmunka esetén
Távmunkában történő munkavégzés során különösen nagy jelentősége van a munkabéren kívül adható juttatásoknak, mert a munkavégzés eszközeit gyakran a munkavállalók saját maguk biztosítják, és ugyancsak őket terhelik a technikai eszközök fenntartásával, valamint a munkahely üzemeltetésével kapcsolatos költségek.