Még szebbet szeretne? Még többet kaszálna? A mesterséges intelligencia nélkül lassan már luxusékszer sincs
Egy hagyománykövető, a személyességre nagyban alapozó iparágban, a luxusékszerek piacán is komoly változásokat hoz az MI.
Egy hagyománykövető, a személyességre nagyban alapozó iparágban, a luxusékszerek piacán is komoly változásokat hoz az MI.
Mészáros Lőrinc felesége szerint „minél inkább tisztában vagyunk a valósággal, annál jobban tudunk segíteni”.
Szigorúbban veszik a munkahelyi szabályok és etikai alapelvek betartását, de a válság miatt mégis komolyan félnek sokan attól, hogy valaki trükközni próbál – erre jutott az EY Magyarországon is elvégzett kutatása.
A VDSZ szerint az erőművek karbantartásával foglalkozó cég magyar munkavállalóinak bére az elmúlt években lemaradt a más országokban dolgozókétól.
Csökkent ugyan az Opus Global bevétele, de a profit így is nőtt.
A város jövőjét jelenti a Paks 2 beruházás, de állami támogatás kell ahhoz, hogy több ezer ember fogadására készen álljon minden – mondta Heringes Anita.
Nem biztos, hogy ezzel pontot sikerült tenni az ügy végére, van, aki további perekre számít.
Bánki Ábelnek immár négy cégben van érdekeltsége, most étteremmel próbálkozik.
Egészen sárga, egészen hasonlít a Boltra, mégis forradalmat hozhat a fővárosi taxispiacon a személyszállítás újkori szinonimájaként emlegetett platform.
Egy jó sportreklámmal mindent el lehet adni, a szponzoráció csúcsát a páros évek jelentik, amikor foci-Eb vagy vb és olimpia van. Szoboszlai Dominik esetében tudatos döntés volt, hogy csak most árasztanak el vele mindent, a magyar válogatott támogatói között pedig a tisztán piaci alapon hirdetők mellett Csányi Sándor MLSZ-elnöknek is több vállalatát megtaláljuk. Szőllősi Lili cikke.
A pandémiás évek torzított képet mutatnak, ha a 2019-es és 2024-es üzleti évek eredményeit nézzük, a reptér ára kedvező, de mindenképpen piaci.
A német anyacég és külső szakértő bevonásával állított fel egy munkacsoportot a Thyssenkrupp, miután arról kezdtek el terjedni vádak, hogy a nőket rendszeresen megalázzák a budapesti irodában.
Az online árusoknak is számítaniuk kell a NAV ellenőrzésére.
Vajon hogyan tudja az adott cég menedzsmentje megőrizni, sőt erősíteni piaci pozícióit működésének racionalizálásával? Az automatizációval vagy a különböző robotikai fejlesztésekkel hogyan lehet tartós és hathatós választ adni a munkaerőhiány okozta nehézségekre? Mennyi idő alatt térül meg az ilyen irányú technológiai fejlesztés? Legújabb podcastunkban ezekre is választ adunk meghívott szakértőinkkel!
Új, Puskás-tematikájú kaparós sorsjegyet dob piacra a Szerencsejáték Zrt. Ennek kapcsán a gyakran Orbán Viktor házi sportújságírójaként aposztrofált Szöllősi György, a Nemzeti Sport főszerkesztője emlékeztetett rá, hogy Puskás Öcsi kaszinózott, lovizott és gépezett.
A cégek pillanatok alatt szétkapkodták a kedvezményes Baross-program idei 200 milliárd forintját. A keret nagy része euróalapú hitelként ment el, a pénz felét már ki is fizették.
Egyre többen tágítják az ingatlanvásárlási fókuszukat. Az már nem újdonság, ha valaki Magyarország – azon belül is mondjuk a Balaton – helyett külföldön, például Horvátországban vagy Olaszországban vesz lakást, házat vagy nyaralót befektetési céllal. Az utóbbi időben azonban már távolabbi célpontok, Dubaj, Ciprus vagy Spanyolország is alternatívát jelentenek. De vajon ez mennyire jó ötlet? Ezt jártuk körül alaposan szakértő segítségével.
Az odaígért 17 milliárd forintos állami támogatás nélkül is megvalósult volna a GKN Automotive felsőzsolcai üzeme, az uniós szabályok alapján így a támogatást nem lehet odaadni. A magyar kormány azonban csak azért is támogatni akarja a brit vállalatot.
Az ipar egésze és a legtöbb alág többet termelt idén áprilisban, mint tavaly áprilisban. Ám ez csak annak volt köszönhető, hogy idén hárommal több munkanap volt. Az akkugyártáson azonban a több munkanap hatása sem segített, hatalmas, 20 százalék fölötti volt a visszaesés.
Az EU kínai importvillanyautókra kivetett védővámja valójában enyhének tekinthető, a legtöbb gyártó részvényárfolyama emelkedett a vámbejelentés nyomán. A vámok alapján úgy tűnik, az EU arra akarja ösztökélni a kínai gyártókat, hogy Európában termeljenek.