Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Ismét Demján Sándort választotta ügyvezető elnöknek a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) tisztújító küldöttgyűlése pénteken Budapesten.
A szervezet soros elnöki posztját Róz József, a Gazdasági Főiskola tanszékvezetője, az ellenőrző bizottság elnöki posztját ismét Bartha Ferenc tölti be. A küldöttgyűlés határozott arról is, hogy az eddigi 3 év helyett öt évre választja meg a tisztségviselőket, ennek értelmében módosították a VOSZ alapszabályát.
A VOSZ érdekkörébe 40 ezer vállalkozás tartozik, a versenyszféra munkavállalóinak fele ezeknél a cégeknél dolgozik. Az általuk képviselt cégek hozzájárulása a nemzeti össztermékhez több mint 66 százalék. A VOSZ érdekkörébe 40 ezer vállalkozás tartozik, a versenyszféra munkavállalóinak fele ezeknél a cégeknél dolgozik. Az általuk képviselt cégek hozzájárulása a nemzeti össztermékhez több mint 66 százalék.
Lepsényi István, a korábbi soros elnök az előző három év munkáját értékelve többek között elmondta: a VOSZ kezdeményezte annak idején a Széchenyi Kártya alkalmazását, amely sikeres konstrukciónak bizonyult. A kiadott kártyák száma már több mint 55 ezer, a kihelyezett hitel meghaladja a 270 milliárd forintot.
A küldöttgyűlésen az alapszabály módosításával kapcsolatban vita bontakozott ki a mikrovállalkozások képviseletéről. Az egyik küldött szerint indokolatlan a mikrocégek tagdíjának emelése, valamint javasolta, hogy az elnökségbe delegálhassanak a mikrocégek egy tanácskozási joggal rendelkező képviselőt. Szerinte ez szükséges lenne ahhoz, hogy az elnökség naprakész információkat kapjon e cégek gondjairól.
Demján Sándor ezzel nem értett egyet. Hangsúlyozta: a VOSZ szolgáltatásokat nyújt, s ezért minden tagnak tagdíjat kell fizetni. Így számon kérhető a szolgáltatások hatékonysága is. Ugyanakkor van lehetőség méltányosságra, azok számára, akiknek valóban gond a tagdíj kifizetése. De ezt nem általános kell eldönteni, hanem az adott megyében. Demján Sándor rámutatott: régen rossz ha megyei elnökök nem képviselik a helyi mikrovállalkozásokat az elnökségben. Egy külön képviselőt, egy "dísz" mikrovállalkozót delegálni erre a célra az elnökségbe felesleges - húzta alá a soros elnök. Elmondta: a VOSZ eddig is kiállt a mikrovállalkozásokért, sokkal jobban mint a nagyobb cégekért. A jövőben is ezt folytatják. Határozottan fellépnek például az eva adókulcsának emelése ellen - jegyezte meg Demján Sándor.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Régóta határérték felett mozgott az összkoleszterinszintem, és egy nap eljött az a pont, amikor úgy éreztem, harmincasként változtatnom kell az életemen ahhoz, hogy idős koromban is egészséges maradjak. Így sikerült megtennem az első lépéseket.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Három másik, magyar érdekeltségű ügyben is előreléptek.
Folytatódik a józsefvárosi önkormányzat jogfosztása.
Tanksapkán, töltőpisztolyon lehet látni.
Ajánló a HVG legfrissebb számából.