Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A Deloitte könyvvizsgáló és pénzügyi tanácsadó csoport kedden közzétette idei Technology Fast 500 felmérését, amely...
A Deloitte könyvvizsgáló és pénzügyi tanácsadó csoport kedden közzétette idei Technology Fast 500 felmérését, amely Európa, a Közel-Kelet és Afrika (EMEA-térség) leggyorsabban növekedő vállalatait rangsorolja. A listán ezúttal 10 magyar vállalat található, amelyek közül azonban a legjobban rangsorolt vállalat sem került be a Top100-ba.
A módszertan
A Deloitte Technology Fast 500 az EAME térség technológiai, média-, telekommunikációs, élettudományi és zöldtechnológiai területen tevékenykedő leggyorsabban növekvő vállalatainak a listája. A magukat rangsorolni kívánó cégekkel szemben követelmény, hogy legalább öt éve jelen legyenek a piacon, valamint hogy bázisévi üzemi eredményük elérje a legalább 50 ezer, illetve tárgyévi üzemi eredményük a legalább 800 ezer eurós határt – jelezte Bodor Kornél, a Deloitte Magyarország Technológia, Média és Telekommunikáció iparági csoportjának vezetője.
Nincs is válság
A listát egy török szoftver-cég vezeti: a mobilkommunikációs eszközök üzleti integrációjával foglalkozó, tőzsdén nem jegyzett, isztambuli székhelyű Biotekno az elmúlt öt évben 42 417 százalékos növekedési rátát mutatott fel, aminek eredményeként a 2008-as pénzügyi évben 37,4 millió eurós árbevételt ért el. Bodor Kornél kiemelte: rendkívül figyelemre méltó az a tény, hogy a Fast 500 idei eredményei az elmúlt esztendő gazdasági problémái ellenére is meghaladják a 2008-as adatokat. Mindez azt mutatja, hogy a vállalatok egyrészt a fogyasztói és vevői igényeket kielégítő technológiai megoldásokat fejlesztenek ki, másrészt a kellő motivációval és eltökéltséggel rendelkeznek ahhoz, hogy a kedvezőtlen gazdasági körülmények ellenére is sikeresek legyenek.
A Deloitte Technology Fast 500 EMEA idei rangsorának első öt helyét elfoglaló cég ötéves, átlagos árbevétel-növekedése egyébként 24 068 százalék volt, míg az első 500 cég esetében ugyanez az adat 1470 százalék. Mindkét érték meghaladja a tavaly mért adatokat, (17 375 illetve 1297 százalék).
Váltás az élen
A legtöbb vállalatot a listára egyébként ezúttal az Egyesült Királyság delegálta, szám szerint 87-et, míg a tavalyi első Franciaország ezúttal kénytelen volt beérni az ezüstéremmel: az eurózóna második legnagyobb gazdaságát 80 cég képviseli a rangsorban. Az Egyesült Királyságot és Franciaországot az alábbi államok követik: Hollandia (58), Norvégia (50), Svédország (38), Németország (32), Törökország (30), Izrael (25), Finnország (23), Ír Köztársaság (18), Magyarország (10).
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.