Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Fél év alatt megduplázódott a bizakodó vállalatvezetők aránya, a többség szerint már növekedésnek indult a világgazdaság. A cégek több mint fele idén a bővítésre fókuszál – mutat rá az Ernst & Young legfrissebb Nemzetközi Tőkebizalmi Barométere.
A válaszadók több mint fele szerint elindult a gazdasági növekedés, fél évvel ezelőtt még mindössze 22 százalékuk vélekedett így. A vállalati döntéshozók 36 százaléka úgy vélte, hogy stagnálás, 13 százalékuk pedig, hogy továbbra is visszaesés tapasztalható a világgazdaságban – derül ki a felmérésből, amelyben 1 600 döntéshozót kérdeztek meg a világ 50 országából.
A megkérdezettek 72 százaléka szerint bővülés várható a tranzakciók piacán a következő 12 hónapban. Ennek ellenére mindössze a válaszadó cégek harmada tervez akvizíciót ugyanebben az időszakban. A vállalatok mintegy fele pedig az organikus fejlődésre helyezi majd a hangsúlyt.
„Bizalmi paradoxonnak lehetünk tanúi a tranzakciós piacon: habár a válaszadók elsöprő többsége bővülésre számít, ez mégsem látszik realizálódni a tőkebefektetésekben és a vállalati fúziók és felvásárlások piacán. Ebből is látszik, hogy a javuló tendenciák ellenére továbbra is óvatosak a döntéshozók. Ez a helyzet kedvezhet azoknak, akik gyorsan, mindenkit megelőzve hoznak döntéseket” – mondta Dezse Margaret. Az Ernst & Young Tranzakciós tanácsadási szolgáltatások üzletágának vezető partnere hozzátette: az óvatosságot az is jelzi, hogy a tranzakciók túlnyomó többsége az 500 millió dollár alatt marad majd.
A vállalati döntéshozók Kínát jelölték meg a legvonzóbb befektetési célpontnak. A listán a második India, harmadik Brazília, negyedik az Egyesült Államok, az ötödik Kanada. Habár a feltörekvő piacok továbbra is kulcsfontosságúak a cégek számára, a vezetők 60 százaléka úgy nyilatkozott, hogy át kell gondolniuk stratégiájukat ezen országokban a lassuló gazdasági növekedés miatt.
Akvizíciók tekintetében a legkedveltebb iparágak közé tartozik a technológiai, az autóipari, a biotechnológia, a fogyasztói termékek, valamint az olaj- és gázipari szektor – derül ki a Tőkebizalmi Barométerből.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Magyar Péter azt mondja, van receptje a lakhatási válság ellen. A feladat nem kicsi: lakhatási szakértőt, az építéstörténet szakértőjét és a témával foglalkozó szociológust is kérdeztünk az emberemlékezet óta tartó lakhatási válság okairól és a fordulat lehetőségéről.
Deutsch-Lazsányi Erika új cégének székhelye ott van, ahol férje ügyvédi irodája.