Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Távol-keleti befektetéseket is tervez az OTP Bank - mondta Csányi Sándor az InfoRádió Aréna című műsorában. Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója szerint "felmerülhet, hogy nem vásárolunk, hanem bankot alapítunk, speciális termékkel".
A távol-keleti lehetőségekről, a Kínával és Vietnammal kapcsolatos tervekről is beszélt Csányi Sándor az InfoRádió Aréna című műsorában. Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy ezekben az országokban várhatóan a következő évtizedekben magasabb lesz a gazdasági növekedés, mint Európában.
Mint mondta, Vietnam esetében egyszer már elindultak a bankvásárlással kapcsolatos tárgyalások, azután félbeszakadtak. Csányi szerint "azért tudunk nehezen vásárolni, mert igazából azt a hibát, amit egyébként elkövettünk korábban, hogy vettünk kis piaci részesedéssel rendelkező bankot is különböző országokban, azt nem kívánjuk elkövetni, tehát csak megfelelő piaci részesedéssel rendelkező bankot szeretnénk venni, azt meg nehéz találni. De keressük Kínában is a lehetőséget, és azokban az országokon is, ahol egyébként jelen vagyunk."
Csányi Sándor hozzátette, egy dolog nem jöhet szóba, hogy nem mi kontrolláljuk a többséget. Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója úgy vélekedett: "azt gondolom, hogy egy olyan bankot, mondjuk Vietnamban, aminek 8-10 százalék körül van a piaci részesedése, ki tudnánk fizetni." Ezzel kapcsolatban kijelentette, ez a részesedés már bőven elegendő piaci méret.
Kína esetében más helyzet - mondta Csányi. "Kínában nagynak lenni egy tartományban, már az is egy óriási dolog, hiszen egy tartomány Vietnam vagy Németország méretű. Az OTP tervei között szerepel, hogy többségi részesedést szerez egyes kínai tartományi bankokban - fejtette ki.
Csányi Sándor arról is beszélt, hogy "Kínában sok minden fölmerülhet. Fölmerülhet az is, hogy nem vásárolunk, hanem bankot alapítunk, speciális termékkel. Ez látszólag ellentmond ugyan, hogy kis bankot nem veszünk, de egyébként nulláról meg elindulunk, csak ugye, amikor valaki bankot vesz, akkor örökli a problémáit is a banknak meg az előnyeit is a banknak, és általában egy kis banknak több a problémája, és több gond van utána a menedzselésével."
"Egy bankot viszont nulláról felépíteni, hogyha az ember biztos abban, hogy olyan terméket tud a piacra bocsátani, ami után van kereslet, akkor azt könnyebb megtenni és kisebb kockázat. Van ilyen termékünk, például a fogyasztási hitel, amiben Oroszországban második helyen vagyunk, elindultunk Ukrajnában, nagyon sikeresek vagyunk, elindultunk Romániában, Szerbiában, Szlovákiában, tehát úgy tűnik, hogy van egy olyan termék és ennek megfelelő kockázatkezelés technológia, ami több országban bizonyította már, hogy viszonylag gyorsan képes jelentős piaci részesedésre szert tenni" - tette hozzá.
"Most ez van a fejünkben" - mondta az OTP Bank elnök-vezérigazgatója azzal kapcsolatban, hogy Kínában fogyasztási hitel alapú bankot terveznek.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
Ismeretlen tettes ellen folytatnak nyomozást.
A Pentagon közölte, hogy világszerte felülvizsgálják az USA valamennyi szövetségesének szánt szállítmányokat.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik.