Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Mintegy 25 milliárd forint kihelyezhető tőkével elindult a kockázati tőkealapok és szakmai szervezetek összefogására épülő, az induló vállalkozásokat segítő AVEC akcelerátor program.
Az AVEC a PortfoLion, a Day One Capital, a Bonitás és az Mobilitás és Multimédia (MM) Klaszter közös akcelerátor programja, a három tőkealap együttesen 25 milliárd forintot kezel, ebből nagyságrendileg 7 milliárd a Jeremie alapból, 18 milliárd magánbefektetőktől származik. Az AVEC Akcelerátor Program elnök-vezérigazgatója Oszkó Péter, üzletfejlesztési igazgatója Málnay Barnabás, az MMKlaszter operatív vezetője.
A program az induló cégek teljes életciklusát végig tudja kísérni: szakmai, üzleti, és tőkeigényeiket kielégítve, az MMKlaszter pedig kapcsolatrendszerével, mentorhálózatával és a projektek termékké alakításában szerzett tapasztalatával tud hozzájárulni a kezdeményezés sikeréhez. Az innovációs értéklánc Magyarországon közel sem teljes: mind befektetői, mind vállalkozói oldalon sokat kell még fejlődni ahhoz, hogy Budapest felkerüljön a világ startup térképére. Ezt hivatott katalizálni az ország meghatározó kockázati tőkealapjainak és egyik legrangosabb szakmai szervezetének összefogására épülő AVEC akcelerátor program.
Évente több száz új startup ötlet születik Magyarországon, és a befektetői oldalon is folyamatosan nő a kihelyezhető tőke: a Jeremie I-IV. alap által 131,7 milliárd forint áll a cégek rendelkezésére. Oszkó Péter, az AVEC elnök-vezérigazgatója szerint az üzlet- és termékfejlesztéshez szükséges tudás hiánya jelenleg még komoly akadályt jelent, és a jogi-szabályozási környezet, illetve a bonyolult adminisztráció is hátráltatja az induló vállalkozásokat. Hozzátette, hogy a befektetői oldalon is szükség van a továbbfejlődésre.
Az AVEC Akcelerátor Program a mentorhálózattal támogatott tudásbázis és széles szolgáltatás paletta mellett személyre szabottan hasznos nemzetközi kapcsolatokat is biztosít a startup-cégeknek: jelenleg Budapest mellett San Franciscoban, New Yorkban, Londonban és Tokióban üzemeltet irodát.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Így sikerült megtennem az első lépéseket.
Három másik, magyar érdekeltségű ügyben is előreléptek.
Ajánló a HVG legfrissebb számából.