Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Spéder Zoltán, az FHB Jelzálogbank Nyrt. igazgatóságának elnöke közel 20 százalékra növelte részesedését az FHB Jelzálogbankban – tette közzé a hitelintézet szerdán a BÉT honlapján.
A közlemény szerint a Spéder Zoltán közvetlen befolyása alatt álló A64 Vagyonkezelő Kft. január 13-án tőzsdén kívüli vétel keretében, a Raiffeisen Bank Zrt. mint befektetési vállalkozás közreműködésével, darabonként 1,93 euró árfolyamon ügyletet kötött összesen 2 millió 435 ezer darab 100 forint névértékű, A sorozatú, névre szóló FHB-törzsrészvény megszerzésére.
Az ügylet alapján az A64 Vagyonkezelő Kft. közvetlenül, Spéder Zoltán pedig közvetve összesen 13 millió 181 ezer 468 darab, a társaságban 19,9881 százalék összesített szavazati jogot képviselő A sorozatú, névre szóló törzsrészvénnyel fog rendelkezni.
Az FHB részvényeivel a BÉT Prémium kategóriájában kereskednek, a papír szerdai záró ára 640 forint, az elmúlt 12 hónapban a részvény legmagasabb árfolyama 714 forint, a legalacsonyabb 305 forint volt.
Az FHB árfolyama december közepe óta folyamatosan emelkedik, a befektetők ugyanis úgy vélik, hogy a pénzintézet részt vehet a Takarékbank privatizációjában. A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és a Magyar Posta a Takarékbank törzsrészvénycsomagjának 54 százalékát szeretné értékesíteni, az erre vonatkozó felhívás január 3-án jelent meg.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.