Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A választás előtti utolsó stratégiai megállapodást a GlaxoSmithKline (GSK) gyógyszergyártó vállalattal köti a kormány. A cég néhány éve adta át a gödöllői vakcinagyárat.
Stratégiai együttműködési megállapodást ír alá pénteken a kormány a GlaxoSmithKline (GSK) gyógyszergyártó vállalattal. A megállapodást a kormány részéről Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára látja el kézjegyével.
Piaci részesedését tekintve a GlaxoSmithKline a világ egyik legnagyobb gyógyszergyártó vállalata, a cég honlapja szerint 2012-ben 3,5 milliárd angol fontot költött kutatás-fejlesztésre.
A cégcsoport hazai összárbevétele alapján Magyarország első kétszáz legnagyobb vállalata között szerepel. Különös figyelmet fordít beruházásaira is, amelynek keretében néhány éve adta át Magyarország egyik legnagyobb gyógyszeripari beruházását, a gödöllői vakcinagyárat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.