Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Külföldi szerverről üzemeltette a webshopot, azt hitte, nem kapják el.
Egyre többen üzemeltetnek webshopot a hazai kisvállalkozások közül. Ám vannak, akik illegális termékekkel és módon kereskednek. Ezt a cselekményt a törvény súlyosan bünteti, így nem ajánljuk, hogy bárki ilyesmin törje a fejét. Az alábbi történet azért érdekes, mert a benne szereplő – illegális – "vállalkozás" pontosan úgy működik, mint bármely más webshop. Az árut Kínából hozták, Szlovákiában csomagolták, Magyarországon terítették. A vásárlók pedig a neten rendeltek és fizettek.
Íme a sztori:
A Fővárosi Főügyészség kereskedéssel, jelentős mennyiségre elkövetett kábítószerrel visszaélés bűntette és más bűncselekmény miatt nyújtott be vádiratot három férfival szemben, akik alig pár hónap leforgása alatt 24 millió forint értékű kábítószert, illetve új pszichoaktív anyagot értékesítettek az interneten. Öttől húsz évig terjedő szabadságvesztést kaphatnak.
A 35 éves férfi 2012 áprilisától egy külföldi szerveren működtetett webáruházon keresztül kábítószerrel, valamint új pszichoaktív szernek minősülő anyagokkal kereskedett, az üzletbe élettársának két, harminc év körüli gyermekét is bevonta. A férfi a webáruházban forgalmazott anyagokat nagykereskedelmi kiszerelésben, kilogrammos nagyságrendű tételekben rendelte meg az interneten Kínából, ahonnan a tiltott szerek gyorspostai küldeményként érkeztek meg. Az anyagokat egy határközeli szlovák irodahelyiségben raktározták, és készítették elő az értékesítésre.
A weboldalon meghirdetett kábítószereket a vásárlók emailben rendelték meg, a vádlottak pedig kimérték, csomagolták, majd egy futárcéggel kiszállíttatták a megrendelőknek. Alig két hónap alatt, június 1-jei lebukásukig összesen 1503 darab, mintegy bruttó 200 kilogramm kábítószert, illetve új pszichoaktív anyagot tartalmazó csomagot értékesítettek több mint 24 millió forint összértékben.
Ha szeretne más érdekes hírről is olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.