Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Hírügynökségi jelentések szerint a horvát kormány elfogadhatja az amerikai kormányzat azon felvetését, hogy az Egyesült Államok közvetítsen a Mol és közöttük, ez pedig úgy valósulhat meg, hogy közben a horvátok mennek tovább a választottbírósági eljárással.
Rábólinthatnak a horvátok az amerikaiak közvetítésére a Mol és közöttük az INA ügyében – írja a Bloomberg. Vesna Pusic miniszterelnök-helyettes egy telefonos interjúban azt mondta, hogy tanulmányozzák az amerikai kormányzat ajánlatát a közvetítésre a felek között, ám csak addig mennek el, ameddig ez a közvetítés nincs hatással a választottbírósági eljárásra.
A hírügynökség cikkében ismerteti, hogy a horvát kormányzat 44,84 százalékkal rendelkezik az INA-ban, míg a Mol 49,1 százalékot tulajdonol a horvát olajvállalatból. A cikk felidézi, hogy mindkét fél keresetett adott be a bíróságon, egy horvát bíróság pedig egy tárgyalást készít elő Hernádi Zsoltnak, a Mol vezetőjének az eladással kapcsolatos ügylet miatt. A Mol vezérigazgatója tagadta, hogy bármi rosszat tett volna.
Az amerikaiak már több tárgyalási fordulót is tartottak mind az INA-val, mind a Mollal idén, ám eddig nem született eredmény. Időközben Arkagyij Dvorkovics miniszterelnök-helyettes januárban már azt mondta, hogy akár a Rosznyeft, akár a Gazprom érdeklődést mutathat az INA iránt, ha felajánlanák a társaságot eladásra.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.