Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Rosszul működött egy szoftver az Amazonnál, egy pennyért kínáltak egy csomó mindent. Raklapszám hordták ki a cuccot az áruházból a vásárlók.
Nem kiárusítás, hanem szoftverhiba miatt került egy csomó áru 1 pennybe pénteken délután az Amazonon. A szoftverhiba csak azokat a kereskedőket érintette, akik a Repricer Express nevű brit szoftvert használták a rendelések kezelésére. A hihetetlenül alacsony árakat a felhasználók is kiszúrták, és azonnal tömegével kezdték megrendelni a termékeket – írja az Origo. Egy óra alatt ezerhatszáz megrendelés érkezett a rendszerükbe, a vásárlók tíz, ötven, száz darabokat rendeltek az eredeti ár töredékéért elérhetővé vált termékekből.
Amikor észlelték a hibát már harmincezer font – tehát 11,7 millió forintnak megfelelő – értékben futottak be teljesítendő megrendelések. Ezeket az Amazon rendszere már feladott státuszúnak jelölte, ezért a kiszállításukat már a kereskedő sem tudta visszavonni, a szerencsés vásárlónak kiszállítják a bagóért lekattintott terméket.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.