Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Business Telecom nem tett eleget a Magyar Nemzeti Bank január 7-i határozatában előírt rendkívüli tájékoztatási kötelezettségének, így a pénzügyi felügyeletet ellátó jegybank pénteken újabb 5 millió forint felügyeleti bírsággal sújtotta a kibocsátót – közölte az MNB. A BTel tőzsdei részvényeinek és kötvényeinek tőzsdei kereskedésére az MNB által elrendelt moratórium érvényben marad - tették hozzá.
Az MNB pénteki határozatában felhívta a társaság figyelmét arra, hogy intézkedéseit ismételten is alkalmazhatja.
A felügyelet jelezte: a jövőben is fokozott figyelemmel fogja kísérni, hogy a BTel a nyilvánosan forgalomba hozott értékpapírokkal kapcsolatos tájékoztatási kötelezettséget teljesíti-e, tekintettel arra, hogy a cég ezt rendkívül gyakran szegi meg. Ezért az MNB pénteki határozatában rendkívüli adatszolgáltatásra is kötelezte a társaságot.
Ugyancsak pénteken ötmillió forintra bírságolta a BTelt a Budapesti Értéktőzsde, amely pénteken honlapján azt is közölte, hogy a társaság részvényeit a standard kategóriába sorolja vissza január 15-ével.
A tőzsde arra is felszólította a kibocsátó társaságot, hogy rendezze a tőzsde felé fennálló tartozásait. A BTel 5 millió forint bírságot nem fizetett be, továbbá több mint 1,9 millió forint forgalombantartási díjjal és 384 ezer forint közzétételi díjjal is tartozik a tőzsdének.
A társaságot legutóbb január 7-én bírságolta meg az MNB, és azonnali hatállyal felfüggesztette a BTel részvényeinek és kötvényeinek tőzsdei kereskedését, továbbá ismételten felszólította egy konkrét hír haladéktalan közzétételére. A felszólításnak a társaság még nem tett eleget, így értékpapírjaival jelenleg nem kereskednek a tőzsdén.
November közepén a BTel részvényeit kivették a BUX és a BUMIX indexből, ezt szintén azzal indokolta a BÉT, hogy a társaság sorozatosan megszegte a tájékoztatási kötelezettségét.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.