Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A vegyesvállalatot 50-50 százalékos tulajdonosi aránnyal és az irányítási struktúrában kiegyensúlyozott jogkörökkel hozzák létre. Az üzleti földgáz és villamosenergia felhasználók kiszolgálása középtávon megszűnik a Magyar Telekomnál, mivel az ellátást a közös vállalat fogja biztosítani.
A Magyar Telekom vegyesvállalatot alapított a MET Holding AG-vel, az új cég elsősorban üzleti ügyfelek számára kínál majd földgáz- és villamosenergia-szolgáltatást - közölte a két alapító szerdán az MTI-vel. A vegyesvállalatot 50-50 százalékos tulajdonosi aránnyal és az irányítási struktúrában kiegyensúlyozott jogkörökkel hozzák létre.
A partnerség a Magyar Telekom és a Mol - amely jelentős tulajdonosi hányaddal rendelkezik a MET-ben - 2013 júliusában létrejött stratégiai megállapodásán alapul, amely az értékesítés, a kiskereskedelem, az energia-kiskereskedelem és az informatika területét is érintő együttműködésekről szól. A tranzakció lezárásához, amelyre várhatóan 2015 második felében kerül sor, az érintett hatóságok jóváhagyása is szükséges. A közlemény szerint az új vegyesvállalat előnyös feltételekkel, versenyképes ajánlatokkal jelenik meg a vállalati energiaszolgáltatások piacán.
A Magyar Telekom közölte azt is, hogy a vegyesvállalat működésének megkezdését követően az üzleti ügyfeleknek nyújtott energiaszolgáltatási tevékenységet nem konszolidálja majd a csoport eredményében, hanem a vegyesvállalat eredményének 50 százaléka fog EBITDA (kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) tételként megjelenni. Ennek következtében a Magyar Telekom 2017-re a korábban vártnál arányosan alacsonyabb árbevételre számít mintegy 35-40 milliárd forinttal, azaz a 2014. évi 626,4 milliárd forint bevételhez képest hozzávetőlegesen változatlan lesz.
Hozzátették, hogy a vegyesvállalat létrehozásával az üzleti földgáz és villamosenergia felhasználók kiszolgálása középtávon megszűnik a Magyar Telekomnál, mivel az ellátást a közös vállalat fogja biztosítani. Az üzleti ügyfeleket érintő változás ugyanakkor nem lesz hatással a Magyar Telekom által a lakossági ügyfeleknek nyújtott energiaszolgáltatására.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Magyarország 22 ország közül a 22. helyen áll abban a rangsorban, amelyet az alapján állítottak össze, hogy mennyire elégedettek a lakosok az egészségüggyel.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Azután, hogy a kormány ellenőrzést lengetett be.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.