Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A társaságiadó-törvényünk sértheti a tőke szabad uniós mozgását.
Az Európai Bíróság nemrég egy osztrák ügyben hozott ítéletet, amely alapján úgy tűnik, hogy a magyar társaságiadó-törvény egy bizonyos szabálya ellentétes az Európai Unió jogával. Barta Péter, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője szerint ez a szabály gátolja a magyar vállalkozásokat abban, hogy akár tőlük független, nem magyar vállalkozások, szervezetek részére támogatást nyújtsanak.
A társaságiadó-törvény szerint ugyanis a belföldi személyek részére adott ingyenes juttatások levonhatók az átadó vállalkozás társaságiadó-alapjából, ha a juttató rendelkezik a juttatásban részesülő személy nyilatkozatával. A nyilatkozatban az átvevőnek igazolnia kell, hogy a társasági adójának alapja a támogatás nélkül sem lenne negatív.
Ha azonban a juttatásban részesülő személy külföldi, akkor kizárt az ingyenes juttatás adóalapból történő levonhatósága – függetlenül a nyilatkozat meglététől. Ez a szabály pedig hátráltatja az olyan, nemzetközi vállalatcsoporton belüli átalakításokat, amikor például egy magyar tagvállalat ad át ingyenesen pénzeszközöket a csoport külföldi tagjának.
Az Európai Unió Bíróságának ítélete egyébként az „F.E. Familienprivatstiftung Eisenstadt” némileg hasonló ügyében született, és megállapította, hogy a vizsgált osztrák adószabály ellentétes az európai joggal.
Az Európai Unió jogába ütköző adószabályt a vállalkozások nem kötelesek figyelembe venni és ezért a magyar vállalkozások már most is hivatkozhatnának arra, hogy a külföldi partnereik részére teljesített ingyenes eszközátruházásokat ugyanazon mérce szerint kell megítélni, mintha az átadásban részesülő személy magyar lenne. A Jalsovszky Iroda szakértője szerint azonban egyelőre biztonságosabb megoldásnak tűnik, ha az érintett adózó bejelentést tesz az Európai Bizottságnál, amely saját hatáskörben eldönti, hogy indít-e kötelezettségszegési eljárást Magyarországgal szemben. A legfrissebb tapasztalatok alapján az Európai Bizottság e téren egyre aktívabb, és bejelentések alapján több kötelezettségszegési eljárást is megindított már Magyarországgal szemben. Az eljárás eredményeként a Bizottság megállapíthatja a magyar szabály EU-ellenességét, amely alapján Magyarország köteles lenne a társaságiadó-törvényt megfelelően módosítani.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.