Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Félezernél több dolgozó került tartós létbizonytalanságba, mert leállt a nagy múltú vásárosnaményi ruhagyár. A Népszava azt írja, hogy az angol tulajdonos nem fizet, de nem is bocsát el senkit.
Március 23-án állt le a munka az A.R.J. Ruhagyár Zrt. vásárosnaményi üzemében, a dolgozók azóta fizetés nélküli szabadságon vannak. A Népszava azt írja, hogy már a márciusban addig ledolgozott időt is két részletben fizette ki a vállalat, azóta pedig az 530 dolgozó egy része egy fillért sem kapott. 270 ember átmenetileg maszkot, védőruhát varrhatott, mert az angol kézben lévő cég magyar vezetője szerzett sürgős munkát, de április vége óta semmilyen megrendelés sincs.
A maszkokért az eredeti bérük 70 százalékát kapták volna a dolgozók, de azt sem fizették ki teljesen – mondta a lapnak Újvári Bertalanné, az üzem szalagvezetője, a Bánya-, Energia- és Ipari Dolgozók Szakszervezetének (BDSZ) ottani alapszervezeti titkára. Szerinte a külföldi tulajdonosok embertelen megoldást választottak: nem mondják ki a gyár bezárását, lebegtetik, hogy újra indulhat a termelés, de közben nem tesznek semmit.
A cikk szerint a dolgozók türelme és tartalékai fogytán, sorra írják alá, hogy közös megegyezéssel távoznak, pedig így nem jár nekik végkielégítés. Munkanélküliként viszont be tudnak jelentkezni, így három hónapra túlélést biztosít nekik az álláskeresési támogatás. A helyzet a cég budapesti telephelyén sem jobb, ott, ahol a szabászat és a vezetőség található.
A cég magyar vezetője a szerződésére hivatkozva nem nyilatkozott a Népszavának, a vállalat ügyeiben eljáró nemzetközi ügyvédi iroda, a Dentons pedig nem válaszolt írásban feltett kérdéseikre.
Vásárosnamény fideszes polgármestere, Filep Sándor szerint a város és a térség mindennapjait alapvetően befolyásolja a ruhagyár jövője. Mint mondta, a dolgozókat szállító buszos vállalkozó is bajban van, és a boltok forgalmán is meglátszik, hogy nincs pénzük az embereknek. Filep még reménykedik a megoldásban, hiszen az utóbbi évtizedekben többször került már csődközelbe az előbb Vörös Október Férfiruhagyár, majd Elite néven, később az angol Berwin cég tagjaként termelő társaság, de állami segítséggel mindig sikerült tovább lépnie.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Magyar Péter azt mondja, van receptje a lakhatási válság ellen. A feladat nem kicsi: lakhatási szakértőt, az építéstörténet szakértőjét és a témával foglalkozó szociológust is kérdeztünk az emberemlékezet óta tartó lakhatási válság okairól és a fordulat lehetőségéről.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.