Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A kormány újranyitja a 25 éve bezárt külképviseletét a kambodzsai fővárosban, 47 milliárd forintos segélyhitelprogramot indít és a magyar Eximbank 15,5 milliárd forintos hitelkeretet nyit. Az a cél, hogy magyar vállalkozások is részt vegyenek a kambodzsai falumodernizációs programban.
A magyar kormány lendületet akar adni a magyar–kambodzsai kapcsolatoknak a phnompeni magyar külképviselet újbóli megnyitásával – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a konzulátus ünnepélyes megnyitóján. Kambodzsa 65 évvel ezelőtt létesített diplomáciai kapcsolatot Magyarországgal, két évvel azután, hogy függetlenné vált. Magyarország 25 évvel ezelőtt zárta be phnompeni nagykövetségét. A kambodzsai fővárosban a konzulátus a hanoi magyar nagykövetség részeként nyílik meg.
A magyar kormány támogatja az újonnan megnyíló délkelet-ázsiai piaci lehetőségeket kihasználni akaró magyar vállalatokat, ezért úgy döntött, hogy Kambodzsában is megteremti a magyar vállalatok sikerének legfontosabb feltételeit – mondta Szijjártó. Az első legfontosabb feltétel a személyes jelenlét, amelyet a magyar konzuli képviselet biztosít.
Van még hova fejlődni: minden parlamenti helyet a kormánypárt nyert Kambodzsában
Ez biztos leegyszerűsíti majd a "parlamenti munkát".
A második a pénzügyi feltétel:
a magyar Eximbank 50 millió dolláros (15,5 milliárd forintos) hitelkeretet hozott létre
a magyar–kambodzsai vállalatközi együttműködés finanszírozására – mondta. Hun Szen miniszterelnök jelenlétében írják alá a két ország közötti vízügyi, mezőgazdasági és légi közlekedési megállapodásokat. November végére pedig összehívták a gazdasági vegyes bizottság első ülését.
A legfontosabb cél az, hogy minél több magyar vállalat vehessen részt abban a nagyívű fejlesztési programban Kambodzsában, amelyet itt a Száz modellfalu programjának hívnak – mondta. „Szeretnénk, ha ezeknek a falvaknak egy jelentős részében a magyar víztisztítási technológiát használnák. Szeretnénk elérni, hogy a kambodzsai mezőgazdaság és az élelmiszer-feldolgozás modernizálására minél több magyar technológiát használjanak, valamint hogy a digitális kormányzás kiépítéséhez használjanak minél több magyar tudást” – közölte a miniszter. Mindezek érdekében
a budapesti kormány kész megindítani egy 150 millió dolláros (47 milliárd forintos), kötött segélyhitelprogramot,
amelynek keretében magyar cégek a mezőgazdaság, a digitalizáció, a vízgazdálkodás és a élelmiszer-feldolgozás területén tudnak majd beruházni Kambodzsában – jelentette ki Szijjártó Péter.
„Úgy döntöttünk, hogy tekintettel a kérelmezők nagy számára, az eddig biztosított 15 helyett évi 30 magyarországi felsőoktatási ösztöndíjat adunk kambodzsai hallgatóknak” – jelentette be Szijjártó Péter.
Magyarország ezután is készséggel mindent megtesz azért, hogy az Európai Unió és Kambodzsa közötti együttműködés javuljon. Támogatja a vám- és kvótamentes kereskedelmet, de nem támogatja „a politikai vélemények és észlelés összekeverését objektív gazdasági és kereskedelmi kérdésekkel” – mondta Szijjártó Péter. Itt minden bizonnyal arra utalt, hogy az Európai Unió augusztus 12-ével megvonta Kambodzsa különleges piaci hozzáférését egyes termékek, például cipők és ruhaneműk esetében. Ez a gyakorlatban a vámok visszaállítását jelenti.
Brüsszel „az emberi jogok komoly és rendszerszerű megsértése miatti aggályokkal” indokolta a lépést, amit egyébként már februárban eldöntöttek és bejelentettek. „A kambodzsai hatóságoknak
lépéseket kellene tenniük a politikai szabadság helyreállítása érdekében, biztosítaniuk kellene a hiteles, demokratikus ellenzék működésének feltételeit, illetve tényleges, széles körű párbeszédet kellene kezdeményezniük a nemzeti megbékélés megindításáért
– közölte az Európai Bizottság.
2018-ban Kambodzsa volt a második legnagyobb nyertese az Európai Unió „Fegyvereken Kívül Bármit” programjának, amelynek keretében az EU különleges és vámmentes hozzáférést biztosít belső piacához a világ néhány legfejletlenebb országának. A kambodzsai kormány 2018-ban, a választások előtt kezdte fokozottan ellehetetleníteni az ellenzéki pártok, a civil szervezetek és a független média működését.
Kambodzsa miniszterelnöke, Hun Szen 1985 óta van hivatalban (2018-ban is az ő pártja nyert), ezzel jelenleg ő az ötödik legrégebben hatalmon lévő vezető a világon.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Harmadik birodalmi mintára, de nem német minőségben készült el 50 éve a Balatonig vezető autópálya első fontosabb szakasza. Az állampártnak elég volt, hogy csak Kádár János balatonaligai nyaralójáig ért a sztráda.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
Apáti Bence mozgalmának éppen volt érkezése ezt legyártani.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.