szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A GVH rábólintott az ügyletre.

Hozzájárult a Gazdasági Versenyhivatal, hogy a 4iG Nyrt. megvásárolja az adatközpont-üzemeltető DTSM Kft. száz százalékát – jelentette be a 4iG a BÉT honlapján kiadott közleményében.

A 2018-ban alapított DTSM tevékenységi köre az adatközpontok fizikai üzemeltetésétől az IT- és telekommunikációs rendszerek installálásán, üzemeltetésén keresztül a felhőalapú technológiák felépítéséig és integrálásáig terjed. A DTSM a service desk szolgáltatási területen meghatározó kompetenciával rendelkezik, kétezer vállalati ügyfelet szolgál ki naponta.

Belenyúl és lenyúl: két ágazatot kapnak karácsonyra a kormány kedvencei

Kisajátítás és az uniós előírások áthágása is belefér annak érdekében, hogy a kormány az évi több százmilliárdos üzleteteket, a mobilfizetést és a hulladékgazdálkodást koncesszióba adja kedvezményezettjeinek.

A 4iG közleménye szerint az akvizíció fontos lépés a meglévő kapacitásaik és kompetenciáik bővítésében. Céljuk, hogy meghatározó pozíciókat építsen ki az IT rendszerek és adatközpontok üzemeltetése, valamint a service desk szolgáltatások területén.

Az esztergomi székhelyű kft., amely tavaly közel 1,2 milliárd forintos árbevételt ért el, alapítása óta szakmai-beszállítói kapcsolatban áll a 4iG-vel. A tervek szerint a 4iG integrálja a felvásárolt céget, így a cégcsoportnak közel ezer dolgozója lesz. A tranzakció lezárása után a 4iG rendelkezik majd a magyar piacon az egyik legnagyobb üzemeltetési csapattal, amelynek további bővítését tervezi.

A 4iG 33,5 milliárd forint konszolidált értékesítési árbevételt ért el idén az első háromnegyed évben, 34 százalékkal többet az egy évvel korábbinál, adózott eredménye 11 százalékkal, 1,87 milliárd forintra nőtt. A 4iG Nyrt. részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, az elmúlt egy évben a papír legmagasabb ára 930 forint, a legalacsonyabb pedig 285,5 forint volt, hétfőn 610 forinton zárt.

Sokat nyerhetnek a járványon, akik digitális pénzügyekben utaznak

Sikerágazatnak tűnik a járvány árnyékában a pénzügyi információtechnológia, de valójában öldöklő verseny folyik azért, hogy a bankoké, a fintech szolgáltatóké vagy a technológiai óriásoké legyen-e az ügyfél. Magyarországon a kormányhoz közel állók is bejelentkeztek a futamra.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!