A járvány után is egyre több Legót vesznek az emberek
Két számjegyű növekedést produkált a világ legnagyobb játékgyártója.
Két számjegyű növekedést produkált a világ legnagyobb játékgyártója.
A Gazprom időben, hétfőn visszafizette eurókötvényét, a Rosznyefty hitelezői viszont vasárnap óta várnak a pénzükre – írta a The Wall Street Journal.
Figyelmeztette a Magyar Nemzeti Bank a pénzintézeteket, hogy a munkatársaik és közvetítőik az ügyfelek előtt ne kérdőjelezzék meg alaptalanul a konkurensek vállalkozások stabilitását. Ha mégis ezt tennék, akkor annak büntetőfeljelentés is lehet a vége.
Nagyszabású fejlesztés közeledik a végéhez a Müpa melletti területen. A Millennium Gardens júniusi átadása előtt beszélgettünk Makk Károly Dömötörrel, a TriGranit bérbeadásért felelős menedzserével.
820 milliárd forint nyereséget hoztak össze a magyarországi bankok 2021-ben – közölte az MNB.
Itt a vetés ideje, egyelőre készek a terepmunkára az ukrán termelők, de az üzemanyag nagy részét inkább a hadseregnek adják, és a növényvédő szerek, a vetőmag beszerzése is nehéz. Közben a termelők mentességet kaptak a hadkötelezettség alól.
A költségvetési csalás kemény korrupciós bűncselekménynek hangozhat, de valójában már a fekete foglalkoztatás is annak minősülhet. A NAV épp ilyesmi gyanújával nyomoz az Iványi Gábor-féle MET környékén. A 3 milliárd forintos adóhiány is soknak tűnhet, de ha 1300 munkavállalóról és több évről van szó, akkor egyáltalán nem az.
Az ukrajnai üzemek nem tudnak kábelkötegeket szállítani.
A brit közszolgálati médiatársaság pénteki bejelentése szerint az intézkedés indoka az az új orosz törvény, amely börtönnel fenyegeti a média munkatársait.
Olyan cégekről van szó, amelyeknek az oroszországi kitettségük miatt át kell strukturálniuk tevékenységüket.
A Jászai Gellért vezette 4iG egy török cégtől vásárolta meg az albán telekommunikációs céget. A vételárat nem hozták nyilvánosságra, annyit tudni, hogy az eladó részesedést kapott a 4iG-ből.
A 100 millió eurót a magyar energiaellátási hálózat korszerűsítésére fordították.
A mozdonyvezetők március 10-re hirdettek demonstrációt.
A vételárát visszafizetik, ha a vevők a terméket visszaviszik az áruházakba.
Közel 100 főt azonnal fel tudnak venni.
Oroszországban és Ukrajnában is működik az OTP, még a betétállomány is nőtt a háború kitörése óta. Elég sokan utalnak haza pénzt külföldről, illetve sok ügyfél kisebb, kockázatosnak tartott bankból viszi át a pénzét.
Ez 150 százalékos ugrás a megelőző évihez képest. Jelentősen nőtt a bank ügyfélszáma is.
Fél év gyengélkedés után volt egy jó hónapja a magyar járműiparnak, így a másfél éve egy helyben járó magyar ipar most egy kicsivel jobb teljesítményt ért el, mint a válság óta bármikor.
A profit hatodát adta az orosz és az ukrán leánybank.
Felfüggeszti valamennyi üzleti tevékenységét Oroszországban és Fehéroroszországban az Ázsiai Infrastrukturális Befektetési Bank (AIIB), amelyet épp azért hoztak létre 2016-ban, hogy ellensúlyozza a Világbank és az EBRD nemzetközi befolyását.