Operaház: az Erkelben mégsem lesznek előadások

Az operaház miniszteri biztosa, Vass Lajos arról tájékoztatott, hogy a színház 2007/2008-as évadjának tervezésekor nem számolnak az Erkel Színházzal, mint potenciális játszóhellyel. A műsorterv azonban egy második játszóhelyet is feltételez.

  • MTI MTI
Operaház: az Erkelben mégsem lesznek előadások

Az utolsó egyeztetések folynak a Magyar Állami Operaházban a következő évad műsortevéről; s bár az Erkel Színházzal nem számol az intézmény vezetése, mégis két játszóhelyre terveznek előadásokat - közölte az operaház miniszteri biztosa pénteken. Ennek "kijelöléséről a minisztérium és a főváros kompetens nyilatkozni" - olvasható az MTI érdeklődésére elküldött írásos anyagban.

Az Erkel Színházban a 2006/2007-es évad később, szeptember helyett októberben kezdődött, mert Vass Lajos csak egy átfogó műszaki vizsgálat után engedélyezett előadásokat az épületben.

A vizsgálat során kiderült, hogy kisebb javítások elvégzése után az évad végéig használható az évtizedek óta felújításra szoruló játszóhely.

Az Erkel Színház felújítására a kulturális minisztérium és a Magyar Állami Operaház 2005 februárjában egyszer már kiírt egy előpályázatot. Az úgynevezett PPP-konstrukcióban, magánbefektető bevonásával történő átépítésre három cég nyújtott be pályázatot, ám döntés nem született.

A Magyar Állami Operaház főigazgatói posztjára esedékes pályázattal kapcsolatos kérdésre Vass Lajos úgy reagált: a pályázat konkrét feltételeinek ismeretében, számára elfogadható kondíciók esetén, "látna fantáziát a ház további irányításában".

Hiller István miniszter 2006 júniusában nevezte ki Vass Lajost a Magyar Állami Operaházhoz miniszteri biztosnak, megbízatása eredetileg 2006. december 31-ig tartott volna, ám a szaktárca vezetője 2007 június végéig meghosszabbította mandátumát.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.