Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
David Cronenberg új filmje is bemutatkozott a 68. velencei filmfesztiválon: a rendező Freudról és Jungról szóló filmje nagy tetszést aratott, bár néhány gyenge pontot is találtak benne.
A kanadai rendező filmje, az A Dangerous Method című alkotás Roman Polanski Carnage című munkájához hasonlóan színdarabon alapul. A Sigmund Freud és Carl Jung közötti - egy nő miatt kitörő - rivalizálást megörökítő filmet részben Bécsben, a Berggasse 19. szám alatt, Freud egykori lakhelyén forgatták.
A pszichoanalízist megalapozó Freudot Viggo Mortensen alakítja a filmben, a svájci Jungot Michael Fassbender formálja meg. A nőt, akit mindkét orvoshoz kapcsolat fűz, Keira Knightley kelti életre. A filmet nagy taps fogadta a kritikusok és az újságírók részéről a pénteki sajtóvetítésen.
Bár jól fogadták, az első kritikák a alkotás több hibájáról is megemlékeztek. Ezek között említették, hogy a szereplők közötti feszültség csak ritkán válik dramaturgiai feszültséggé, emellett a film képi világa is szegényesebb a vártnál, eltekintve a szép svájci tájtól és a bécsi képektől.
A legzavaróbb mégiscsak az - rótták fel a bírálatok -, hogy Keira Knightley rendkívül ritkán tűnik fel, noha főszereplő lenne az alkotásban, amely így Fassbender és Mortensen vállain, valamint a mellékszerepet játszó Vincent Casselén nyugszik.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.