Tetszett a cikk?

A világ legkergetettebb, elszabadult, identitás-hiányos ügynöke, Jason Bourne úgy tér vissza, hogy nemcsak az útleveleit, hanem az arcát is elvesztette. Szerencsére, találtak helyette újat.

Matt Damon három részben játszotta Robert Ludlum talán legnépszerűbb hősét, Jason Bourne-t, ám híveinek megdöbbenésére nem tér vissza az augusztusban mozikba kerülő negyedik részben. Miután Damon közölte, hogy kicsit unja a figurát, a korábban A bombák földjén-ből, A bosszúállók-ból és a 28 héttel később-ből megismert Jeremy Renner lépett a helyére. Renner legutóbb közelről is láthatott egy szuperügynököt akcióban, hiszen a Mission Impossible: Fantom protokolban Brandt szerepét játszotta.

A Twitteren máris beindult a beszélgetés arról, lehet-e Bourne-filmet csinálni Matt Damon nélkül: a hardcore rajongók és a "mindegy hogy kivel, csak legyen már újabb Bourne-kaland után vágyakozók" között egyelőre döntetlenre áll a mérkőzés. A mostantól látható előzetes nem perdöntő, de sokat ígérő.

Az ügynökcserével érdemes vigyázni, mert a filmtörténetben egyszer már majdnem tönkretett egy szériát a nem igazán átgondolt döntés. Amikor a sikeres James Bond szériában a skót Sean Connery szerepét az ausztrál George Lazenby vette át, a közönség nehezen viselte a váltást. Igaz, egy következő, később jónak bizonyult döntés nyomán Lazenbyt  Roger Moore-ra cserélték, és a 007-es visszaszerezte régi jó hírét.

A produkció rendezőt is váltott: Paul Greengrasstól az irányítást Tony Gilroy vette át, aki a Bourne-trilógia egyik forgatókönyvírója volt , korábban pedig Az ördög ügyvédjét, a Túszharcot és A dolgok állását is ő írta. A  korábban a Kettős játék-ot és a Michael Clayton-t rendező 56 éves Gilroy azt nyilatkozta: annyira benne van Bourne világában, és olyan sok segítséget kapott a stábtól, hogy egyáltalán nem tartott a feladattól.

A szokásos titkolózások közepette, részben Dél-Koreában és a Fülöp-szigeteken forgatott, és pillanatnyilag az utómunkáknál tartó Bourne Legacy (Bourne hagyaték) azokat a következményeket taglalja, amelyek egy ügynök elvesztésével járnak. Miután Bourne-t a harmadik részben végigkergették a fél világon azok, akik kitalálták, most azzal kénytelenek szembesülni, hogy az, ami nincs az általuk megismert formában, még mindig létezik. Sőt, nemcsak, hogy létezik, egyre veszélyesebb. A Bourne utáni világ rejtélyeinek megoldásában - vagy összekavarasában - közreműködik még: Rachel Weisz, Edward Norton és Albert Finney.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!