Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Pápai Gábor karikaturista elfogadhatatlannak tartja a médiumok öncenzúráját és fölajánlotta a Charlie Hebdónak a saját karikatúráit felhasználásra.
Mit jelent egy karikaturistának a kollégák elleni merénylet? – ezt a kérdést tette fel a Népszava Pápai Gábornak, a lap karikaturistájának. A karikaturista szerint a Charlie Hebdo elleni támadást mindannyiunk ellen intézték. Pápai elfogadhatatlannak tartja a médiumok öncenzúráját, példaként említve a CNN-t, ami kikockázta az egyik Hebdo-karikaturát.
Azt is elmondta a lapnak, hogy számtalanszor keveredett már hasonló karikatúrák miatt "vitába", ezektől nem szokott elzárkózni és minden alkalommal a Mohamed-karikatúrákat hozzák föl példának.
"Én ezeknek nem vagyok hajlandó félni, ezután is azt akarom rajzolni/írni, amit gondolok. Most válik igazán aktuálissá Bibó: demokratának lenni annyit tesz, mint nem félni. Amíg azonban az öncenzúra csak gyávaság, az áldozathibáztatás aljasság is" – fogalmazott.
"Szégyellem, hogy vannak a magyar sajtóban olyan kollégák, akik ki sem hűlt áldozatok teteme fölött képesek arról cikkezni, hogy nem kéne 'viszolyogtató' karikatúrákat közölni. Ezért fölajánlottam a megtámadott szerkesztőségnek a saját karikatúráimat felhasználásra" – tette hozzá a karikaturista.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.