szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Kerékgyártó István a 2010-es évek Magyarországáról ad kíméletlen látleletet a Hurok című darabjában. Szerinte az elmúlt nyolc évből azt lehet leszűrni, hogy nyalással, kapcsolatokkal lehet érvényesülni.

Kerékgyártó István Hurok című darabjában a mai magyar társadalom éles körképe rajzolódik ki a pénz körtáncáról. Mindez egy olyan hierarchiában, ahol a legtetejétől a legaljáig mindenki lefelé tapos. A szerzővel abból az apropóból készített interjút a HVG, hogy a 2014-es németországi ősbemutató után a Jurányiban lesz a Hurok hazai premierje.

Kerékgyártó szerint „az előző kormányoknál sem volt hiány ocsmány beszédből, a másik lealázásából. De főleg az elmúlt nyolc évre jellemző, hogy nyalással, kapcsolatokkal lehet érvényesülni.” A szerző súlyos következményekre figyelmeztet,

mert nem a jobbak győzik le a rosszabbakat, hanem a behódolók nyerik meg a játszmát.

„Felerősödtek a különbségek: az új tőkés réteg a semmiből érkezett. Persze, ez a botcsinálta tőkés nem tudja, hogy kell viselkednie új szerepében, hiszen nem látott mintát. Nem szervesült Mészáros Lőrinc feneke alá a Mercedes terepjáró, főleg nem a luxusjacht, a politikus hátára a Louis Vuitton táska, Lázár János bazári majomként pompázik rikító vadászöltözékében, és az is elég komikus lehet, ahogy Orbán Viktor zsebre tett kézzel gubbaszt a milliárdokért berendezett, múzeumi tárgyakkal teletömött dolgozószobájában a rosszul szabott, kihízott öltönyében” – mutat rá az árulkodó részletekre.

A Kerékgyártó Istvánnal készült teljes interjút a HVG e heti számában olvashatja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!