szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Nemzeti Színház igazgatója a Magyar Nemzetnek adott interjúban azt mondta, vizsgálóbizottságot állítottak fel, a múlt pénteken megsérült színészek pedig várhatóan ezen a héten elhagyhatják a kórházat.

Belső vizsgálat indult a Nemzeti Színházban azok után, hogy a Rómeó és Júlia múlt pénteki előadásán két színész, Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó a vastraverzekkel felépített díszlet felső emeletéről leesett, és súlyos sérülésekkel járó balesetet szenvedett. Vidnyánszky Attila, akinek a lemondását nem fogadta el Csák János miniszter, most a Magyar Nemzetnek adott interjút a történtekről.

A Nemzeti Színház igazgatója elmondta, hogy az intézményben belső vizsgálatot indítottak, amelynek részeként ismét felépítik az előadás díszleteit, hogy modellezzék, miként fordulhatott elő a baleset. Ezzel párhuzamosan rendőrségi vizsgálat is zajlik, aminek Vidnyánszky „személy szerint” nagyon örül. A díszletes modellezést ennek keretében is elvégzik.

Vidnyánszky elmondta, hogy a megsérült színészek a körülményekhez képest jól vannak, és úgy tudja, a kórházból még a héten hazamehetnek, és otthon folytatódhat a felépülésük. Az igazgató hozzátette, hogy több pszichológussal is felvették a kapcsolatot a megsérült színészek és a társulat többi tagjának is a lelki felépülése érdekében.

A Nemzeti igazgatója beszélt arról is, hogy a baleset miatt szükség lesz a repertoár átalakítására, és egyes bemutatók elhalasztására is. Azt még mérlegeli, hogy a Rómeó és Júliában helyettesítik-e a főszerepet játszó Szász Júliát.

Vidnyánszky meghatónak nevezte, hogy „komoly, saját szakterületükön belül elvitathatatlanul meghatározó személyiségek, művészek, igazgatók” jelezték neki a támogatásukat.

„Attila, maradj!" - Szinte kórusban álltak ki Vidnyánszky mellett a jobboldali kultúrvezetők

Demeter Szilárdtól Káel Csabáig egymás után szólaltak fel, nehogy Csák János elfogadja a Nemzeti Színház igazgatójának a lemondását a két színészt ért baleset után.

Arra a kérdésre, hogy felvetődött, hogy többen jelezték, hogy kockázatosnak tartják a Rómeó és Júlia díszleteit, Vidnyánszky azt mondta, hogy hozzá ez nem jutott el: „Most kiderült, hogy a színészek között volt olyan, aki a főpróba hetében, tehát még két éve jelezte a műszaknak, hogy van egy rész, amit lehet, hogy alakítani kellene, de a vasfüggöny adottságai miatt ezt nem lehetett megtenni. Hozzám nem jutott el akkor ez az információ. Úgy érzem, sokan kihasználják most ezt a helyzetet, és nemtelen támadást indítottak a színház és a személyem ellen.”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!