Nemsokára már a TikTokon is beszerezhetjük a kedvenc könyveinket
A közösségi oldal kiadókkal és könyvesboltokkal fog össze, hogy a felhasználók az alkalmazáson keresztül is megvásárolhassák a felkapott köteteket.
A közösségi oldal kiadókkal és könyvesboltokkal fog össze, hogy a felhasználók az alkalmazáson keresztül is megvásárolhassák a felkapott köteteket.
Elton John a hétvégén ugyanott fog fellépni Los Angelesben, ahonnan a nemzetközi karrierje beindult. A koncertet a Disney+ élőben fogja közvetíteni.
A várpalotai Trianon Múzeum által kiadott CD-n szereplő tizenkét magyar irredenta dal rockzenei alapokon, szimfonikus zenekarra hangszerelve készült el.
Ön is rácsodálkozik, amikor egyik napról a másikra historizáló köntösbe burkolt vasbeton házak nőnek ki a Budai Várban? Felesleges pénzkidobás, sőt történelemhamisítás folyik, vagy értő restauráció, amivel végre begyógyulnak a háborús sebek? Erre keresi a választ a film – szakértő megszólalókkal, a várnegyed tucatnyi helyszínén, olyan terekben is, ahová a hétköznapi látogatóknak eddig nem feltétlenül volt bepillantásuk.
Csütörtökön ünnepli nyolcvanadik születésnapját a Taxisofőr, a Nagymenők, a Kaszinó, A tégla, és egy sor nagyhatású film rendezője. Filmjeivel nemcsak filmrajongók hadát bűvölte el, de kiakasztotta a katolikus egyházat és Kínát is. Az amerikai filmest a legnagyobbak között emlegetik, játékfilmek mellett sorozatokban, videóklipben is odatette magát.
30 éves lesz a VOLT 2023-ban. Az ünneplés azonban, legalábbis egyelőre, elmarad, ugyanis a szervezők bejelentették, hogy jövőre nem rendezik meg a fesztivált. Az okokról, és a VOLT múltjáról (és jövőjéről) kérdeztünk két kulcsembert, Lobenwein Norbert VOLT-társalapítót, és Kádár Tamást, a Sziget ügyvezetőjét.
Múltidézés, családtörténet és Újpest sorsa Ladányi János Rossz időben, rossz helyen - című kötetében.
Újraindul a Nemzeti Színház igazgatói posztjáért Vidnyánszky Attila, aki Káel Csaba asztalát is csapkodta, hogy a színészei szerepeljenek magyar filmekben.
Videón látható, ahogy az emberek egymást eltaposva menekülnek a kijáratok felé, a rendőrök pedig gumibottal verik a nőket a metrókocsikban.
Évekkel ezelőtt a Golden Globe-díjakat odaítélő újságírószervezet, a Hollywoodban Akkreditált Külföldi Tudósítók Szövetségének (HFPA) korábbi elnöke szexuális zaklatta Brendan Frasert, aki ezért annak ellenére sem fog megjelenni a következő Globe-gálán, hogy valószínűleg díjat fog kapni.
Az LGT tagja már hat éve nincs velünk. Geszti szerint „A Tomi atomi”, Solti János szerint egy „szeretni való, jószívű, nagy gyerek” volt. A közönség pedig ma is tőle tudja, hogy milyen is egy Primadonna vagy az Álomarcú lány.
Grieg és Dohnányi zenéje ezúttal jótékonysági célból csendül fel a Müpában.
Hétköznaponként a megemelkedett energiaárak miatt határozatlan ideig csak délután lesznek vetítések.
Itt a nagy sikerű film folytatásának az előzetese.
Mindkét előadót fejenként 88-szor jelölték eddig Grammy-díjra.
Úgy tűnik, a Disneynél még mindig van igény a tündérmesékre. Az nem világos még, hogy Anne Hathaway visszatér-e Genovia trónörökösének a szerepébe.
Az Utolsó Generáció csoport aktivistái kedden fekete, olajos folyadékkal öntötték le a bécsi Leopold Múzeumban a „Halál és élet" című Klimt-festményt. A múzeum felszólította az embereket, hogy tartózkodjanak mindentől, ami veszélyezteti a múzeumlátogatást – adta hírül az osztrák ORF.
Hivatalosan a provokatív és sokkoló képi megjelenítés miatt vonta meg a film vetítési engedélyét az orosz kulturális minisztérium, a valóságban viszont közrejátszhatott az is, hogy a becslések szerint ötmillió életet követelő éhínségnek csak nagyon komoly amerikai segítséggel tudott véget vetni a bolsevik kormányzat.
Roberto Savianót még tavaly perelte be az új olasz miniszterelnök, miután a szerző egy talk show-ban élesen bírálta a menekültpolitikája miatt.
András Ferenc november 24-én ünnepli 80. születésnapját, köszöntésére a Nemzeti Filmintézet november 21-én ünnepi vetítést tart az Uránia Nemzeti Filmszínházban a Dögkeselyű című, frissen restaurált filmjéből, a rendező, valamint Ragályi Elemér operatőr, Cserhalmi György és Kiss Mari színművészek részvételével.