Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mi épült Budapesten 20 év alatt? - Nagyítás-fotógaléria
Tetszett a cikk?
Képösszefoglalónkban sorra vesszük az elmúlt 20 év emblematikus építkezéseit, beruházásait a fővárosban.
A Lágymányosi híd Budapest második legújabb Duna-hídja. 1992-ben kezdték el építeni, és 1995 októberében adták át a forgalomnak.
Bánkuti András
Az ORFK-BRFK Székházat az a Finta József tervezte, akinek a WestEndet is köszönhetjük. A Rendőrpalota 1995-97 között 6,3 milliárdért építették fel. A Népszava 2001-ben azt írta, nem jutott pénz a rendőrségnek a Teve utcai székházért átadott ingatlanok értékesítéséből, mert az elszámolás szerint azt is pont 6,3 milliárd forintért értékesítették.
Túry Gergely
A rendőrpalota alagsorában
Stiller Ákos
Az ELTE épületei a Lágymányosi híd budai hídfőjénél.
Marton Szilvia
Millenáris park
Bánkuti András
Az ING-székház egyike Budapest meghatározó kortárs építészeti alkotásainak. Az épületet 2004-ben adták át. A bankszékház már átadása előtt Budapest legismertebb épületei közé emelkedett, tervezője 2006. november 17-én Budapestért-díjat kapott.
Müller Judit
A Nemzeti Múzeum és a Művészetek Palotája este. A Művészetek Palotája a pesti Duna-part déli, korábban elhanyagolt részén, a Lágymányosi híd mellett épült, a Nemzeti Színház szomszédságában. A 10 000 m²-t meghaladó alapterületű ház három év alatt készült el, 2005. március 14-én nyitották meg a közönség számára. Teljes területe 64 000 m².
Bánkuti András
1997-ben a mai Gödör helyén akarták felépíteni a Nemzeti Színházat. Az építkezést 1998-ban leállították, a már elkészült részekben alakították ki a mélygarázst és a mai Gödör klubot. 2001-re készült el a park.
Bánkuti András
A Művészetek Palotájának díjnyertes hangversenyterme
Dudás Szabolcs
A Sportaréna elődje, a Budapest Sportcsarnok 1999 decemberében a karácsonyi vásár ideje alatt a tűz martalékává vált. A Sportaréna a leningrádi Jubileumi Sportpalota mintájára épült, bár annál valamivel nagyobb lett. 12.500 nézőt tudott befogadni.
Fazekas István
Megyeri híd
Stiller Ákos
Kopaszi gát
Stiller Ákos
A 4-es metró építkezése a Rákóczi téren, az átadás dátuma mai napig bizonytalan.
Stiller Ákos
Utolsó simításokat végzik a felújított Szabadság hídon.
Stiller Ákos
A Corvinus egyetem új épülete a Közraktár úton.
Fazekas István
Szeptember végére 85 százalékban elkészült a CET névre keresztelt, Bálnaként is emlegetett épólet. A Közraktárak egykori területén könyvesboltok, kávézók, galériák lesznek, ahova az ígéretek szerint ez év végén, jövő év elején léphetnek be először a látogatók. A CET elnevezés részben a helyi időzónára (Central European Time), részben az új épületrész tetejének cet formájára utal.
Fazekas István
A Corvin sétány épületei. A Józsefváros elszlömösödött részén épült, s nemrég megkapta az Európa legjobb vegyes-funkciós ingatlanprojektje címet. Az itt élőket elköltöztették, irodaházak, üzletetek és lakások épültek. Az a mai napig vita témája, hogy a szinte teljes lakó- és épületcserével zajló projekt valóban rehabilitációnak nevezhető-e.